Фото з відкритих джерел
Понад третина вимушених переселенців (38%) не готові повертатися на своє місце проживання до переміщення після завершення воєнних дій на Сході України. Про це йдеться в результатах дослідження Національної системи моніторингу «Ситуація з внутрішньо переміщеними особами», проведеного Міжнародною організацією з міграції.
«Частка ВПО, які повідомили про свій намір повернутися після закінчення конфлікту в місце свого проживання до переміщення, становила 24%. З другого боку, 38% ВПО висловили намір не повертатися навіть після закінчення конфлікту», — йдеться у дослідженні.
Водночас частка ВПО, які обрали відповідь «важко відповісти», становила 20%. Дослідники зазначають, що ці результати можуть свідчити про невпевненість переселенців у своєму майбутньому.
Наміри не повертатися були більшими серед ВПО, котрі проживають подалі від ОРДЛО.
ЧИТАЙТЕ: В Украине критически растет угроза социального отчуждения переселенцев — исследование
Областями з найбільшою часткою переселнців, які висловлюють намір не повертатися, є Чернігівська (70%), Чернівецька (63%), Волинська (60%) та Київська (60%) області, а областями з найменшою часткою є Донецька (30%), Луганська (25%) та Запорізька (27%) області.
ВПО, які мають близьких родичів, що проживають на окупованому Донбасі, частіше висловлюють наміри щодо повернення (56%), ніж ті ВПО, котрі не мають там близьких родичів (43%).
Зазначається, що протягом дослідного періоду було опитано 2 405 переселенців шляхом особистих інтерв’ю, а ще 4025 ВПО — шляхом телефонного інтерв’ю (з них — 802 інтерв'ю були проведені з ВПО, які повернулися на не підконтрольну уряду територію). Вибірка була створена на основі бази даних реєстрації ВПО, що ведеться Міністерством соціальної політики України.