Більшість українців хочуть введення на Донбас миротворців ООН і НАТО / Фото з відкритих джерел
При цьому миротворці ООН викликають у українців більшу довіру. Про це свідчать результати опитування, що було проведене Info Sapiens на замовлення Школи політичної аналітики в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.
За даними опитування, на питання про ставлення до введення миротворчої місії ООН по всій тимчасово окупованiй територiї більше половини респондентів — 57,5%, відповіли позитивно.
Тих, хто не схвалює це — тільки 7,3%, хоч і тут третина респондентів не дала чіткої відповіді.
До миротворчої місії НАТО ставлення теж схвальне, але меншою мірою: 39% схвалюють, а 13,5% - проти (і та сама третина не відповіла або не визначилась).
Зазначається, що регіональний розподіл відповідей на питання про введення миротворчих сил НАТО по всій тимчасово окупованій території показує наявність значущої різниці між регіонами.
Цікаво, що такої різниці між регіонами немає, якщо аналізувати відповіді на питання щодо введення миротворчої місії ООН.
У всіх регіонах України кількість прибічників введення миротворчих сил НАТО на всі тимчасово окуповані території переважає над кількістю противників, крім півдня — де «голоси» фактично розділились порівну — 29% та 29,5% відповідно, а майже 40% не дали чіткої відповіді.
На сході перевага є незначною (схвалюють — 27,6%, проти — 24,1%), проте майже половина респондентів або не визначилась зі ставленням, або відмовилась відповідати (48,3%).
Так само багато тих, хто не відповів, або відповів «і так, і ні» у Центрі (44,1%), хоча тут схвалюють цю ініціативу майже половина — 48,9%, а проти — 7%.
У решті регіонів більше половини респондентів схвалюють введення миротворчої місії НАТО — найбільша підтримка на півночі (65,7%, проти — 3,7%), далі йде захід (64,1%, проти — 7,3%) та Київ (54,2%, проти — 18,5%).