Головнокомандувач ЗСУ заявив, що наші війська продовжують щодня наступати, однак Україна має велику потребу в західній зброї та підтримці від партнерів.
Фото: Оксана Парафенюк для The Washington Post
Генерал наголошує, що зараз за звільнення кожного метра української території наші воїни платять кров’ю, а тому його дратує, коли хтось каже, що контрнаступ України на сході та півдні країни розпочався повільніше, ніж очікувалося, каже він в інтерв'ю The Washington Post.
Головнокомандувач також додає, що наші війська щодня просуваються вперед, навіть якщо це лише 500 метрів.
«Це не шоу. Це не шоу, за яким спостерігає весь світ, на яке роблять ставки чи щось подібне. Кожен день, кожен метр дається кров’ю. Так, можливо, (контрнаступ дається, — ред.) не так швидко, як хотілося б учасникам шоу, спостерігачам, але це їхня проблема».
Видання WP також зазначає, що у генерала в командному пункті є екран, який показує все, що знаходиться в повітрі в будь-який момент. Це авіація країн НАТО на західному кордоні України, українські літаки в небі над Україною і російські літаки на східних кордонах.
Разом з тим Головнокомандувач зазначає, що для успішних швидших наступальних дій Україні потрібно більше зброї, а також перевага у повітрі - а саме завдяки винищувачам F-16.
Так без повного забезпечення війська плани наступати взагалі нездійсненні, але попри все ми їх виконуємо.
«Кількість літаків, які чергують біля наших західних кордонів, вдвічі перевищує кількість російських літаків, які руйнують наші позиції. Чому ми не можемо взяти хоча б третину звідти і перекинути сюди?
Ніхто не каже, що завтра ми повинні переозброїтися і отримати 120 літаків. Навіщо? Мені не потрібно 120 літаків. Достатньо дуже обмеженої кількості. Але вони потрібні. Тому що іншого шляху немає. Тому що ворог використовує авіацію іншого покоління. Це якби ми зараз пішли в наступ з луками і стрілами, і всі б сказали: «Ви здуріли?». Але на це питання: «Ні, ні».
Таким чином, генерал додає, що потреби ЗСУ він обговорює з головою Об'єднаного комітету начальників штабів США Марком Міллі. Відтак, Міллі підтримує і розділяє усі побоювання Залужного.
«Але не Міллі вирішує, чи отримаємо ми літаки, чи ні. І поки це рішення приймається, в очевидній ситуації, щодня гине багато людей − дуже багато. Просто тому, що рішення ще не прийнято», − підсумовує Залужний.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!