Чи потрібно йти в ТЦК, якщо є право на бронювання: роз’яснення Міноборони

Якщо військовозобовʼязаний має право на бронювання, йому все одно потрібно прибути до ТЦК.

Чи потрібно йти в ТЦК, якщо є право на бронювання: роз'яснення Міноборони/Ілюстративне фото (Getty Images)

За новим законом про мобілізацію, всі чоловіки віком від 18 до 60 років повинні прийти до ТЦК та СП, щоб оновити свої військово-облікові дані. Зробити це треба протягом 60 днів після набуття чинності новим законом (від 18 травня).

Про це заявив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону.

«Прибути до ТЦК так (потрібно, — ред.). Тому що закон, який набуде чинності з 18 травня, говорить нам про те, що всі військовозобов'язані мають уточнити свою дані в ТЦК або за допомогою електронного кабінету, або в ЦНАП прийти. Тобто є три варіанти принаймні», — заявив він.

Лазуткін зазначив, що навіть ті, які не підлягають бронюванню, але у них є якісь підстави для відстрочки (наприклад, багатодітні батьки), то варто оновити свої дані.

Зазначимо, що оновлення через ЦНАП має запрацювати від 17 травня, а електронний кабінет — від 17 червня.

Оновити свої військово-облікові дані від 18 травня повинні:

  • призовники віком 17−25 років, які мають посвідчення про приписку;
  • військовозобов'язані віком 25−60 років, які мають тимчасове посвідчення або військовий квиток;
  • жінки-медики та фармацевти, які перебувають на військовому обліку.

Як повідомив представник Генштабу ЗСУ полковник Юрій Глущенко, статус «обмежено придатний» був виключений з нового закону. Тож тепер громадянам надаватимуть лише статуси придатний або непридатний до військової служби.

«Ця інформація буде внесена до єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів. Це буде оновлена інформація, вона буде використана ТЦК для виконання заходів мобілізації», — пояснив представник Генштабу.

Не потрібно йти до ТЦК для оновлення інформації громадянам віком від 18 до 60 років, які виключені з військового обліку. Цей факт має бути зазначений у відповідних державних реєстрах і військових квитках громадян.

Якщо у військово-обліковому документі чоловіка відсутня відмітка про виключення з військового обліку, то в працівників ТЦК можуть виникнути питання до такої особи для уточнення її статусу.

Якщо людина була виключена з військового обліку, але не має відповідного запису у військово-обліковому документі, треба звернутися до ТЦК для отримання цього запису.

Також чоловіки віком від 18 до 60 років, які після публікування закону про мобілізацію (17 квітня) вже оновили свої дані в ТЦК, не зобов’язані оновлювати інформацію знову після набуття чинності законом 18 травня.

За що виключають з військового обліку

За новим законом про мобілізацію, виключенню з військового обліку в ТЦК підлягають ті, хто:

  • припинив громадянство України;
  • визнаний ВЛК непридатним до військової служби;
  • досяг граничного віку перебування в запасі (ті, кому понад 60 років).

«Якщо вас виключили з обліку, ваш військово-обліковий документ не вилучається і в нього вносяться дані про виключення з військового обліку. Якщо ви оновили свої дані до 18 травня (до набуття чинності законом), в будь-якому разі у нього виникає обов’язок оновити їх ще раз, навіть якщо не відбулося жодних змін», — пояснив у коментарі «РБК-Україна» адвокат і провідний юрисконсульт компанії Nota Group Антон Маринич.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev