На цьому етапі війни українці помінялися з росіянами — окупантам для їхньої стратегії достатньо зірвати наші наступальні плани, а нам треба якісно наступати.
Фото з відкритих джерел
Зараз українське командування має уважно планувати свої дії та думати, чи переходити до оборони. Наразі жодна зі сторін не може повністю захопити стратегічну ініціативу завдяки комплексу оборонних, наступальних дій, виробництва зброї, щоб диктувати свою волю. Ініціатива постійно переходить з рук в руки, але жодна зі сторін не може захопити її повністю. Про це говорить старший аналітик фонду «Повернись живим» Микола Бєлєсков у випуску «До зброї»
Він додає, що поки Україна не очікує масштабних постачань, а наші партнери не проявляють бажання посилити нас умовними ракетними комплексами. За словами Бєлєскова, ми отримали «Storm Shadow», але цього недостатньо.
На цій стадії війни українці стоять перед масштабним завданням — наступати і робити це якісно. Для противника, своєю чергою, щоб мінімально виконати політичні завдання — достатньо добре оборонятися. Так, порівняно з минулим роком, ми помінялися з росіянами місцями. Зараз окупантам для їхньої стратегії достатньо зірвати наші наступальні плани, а не робити щось масштабніше.
«Для мене найважливіший показник, щоб орієнтуватись, де ми перебуваємо і які є перспективи — це скільки виробляється осколково-фугасних боєприпасів. На щастя, американці наростили виробництво на 10 тисяч і планують на початок жовтня наступного року вийти на 90 тисяч і це для нас важливий показник, бо це той мінімум, який ми щомісяця використовували. Але до того часу ще треба дожити», — каже Бєлєсков.
Крім того, проблемою є те, що немає чіткого плану дій на 2024 рік. Лише окремі аналітики й в Україні й за кордоном мають бачення того, якою буде кампанія 2024 року, тому великим питанням є те, що робити у 2024-му і до чого готуватися.
«Єдине, про що зараз більш менш говорять зараз наші партнери — це взагалі якась перспективна модель Збройних сил, якісь спроможності на майбутнє, рамкові угоди на основі декларації G7. Але немає питання, а що ж робити у 2014, до чого готуватися — стратегічної оборони чи наступальної операції. І це дійсно проблема. Так, готуються певні поповнення, але якогось чіткого плану, на жаль, немає», — каже аналітик.
Після півтора року повномасштабної війни кожна зі сторін продемонструвала, що має здатність знаходити додаткові ресурси, щоб вести бойові дії, але жодна зі сторін не змогла мобілізувати значні сили, щоб нав’язати свою волю противнику. Зокрема, з часом, на думку Бєлєскова, наші партнери будуть підштовхувати нас до врегулювання конфлікту шляхом переговорів, а тому українцям варто бути готовими до великої розмови про стратегічні плани.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!