Ілюстративне фото з відкритих джерел
Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду розтлумачив процедуру встановлення місцевими судами фактів народження та смерті, що відбулися на тимчасово окупованих територіях, повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Раніше відповідна процедура передбачала низку етапів, які створюють певні труднощі для мешканців ТОТ, а саме те, що перед зверненням до суду для встановлення фактів народження та смерті, люди мають спочатку звернутися до органів державної реєстрації актів цивільного стану та отримати відмову в проведенні такої реєстрації. Після отримання відмови люди вже мають звертатися до суду і в суді відстоювати права.
ЧИТАЙТЕ: Після деокупації Донбасу посади держслужбовців займуть переселенці — МінТОТ
Касаційний цивільний суд встановив, що вимога місцевих судів про необхідність отримання громадянами письмової відмови в органах державної реєстрації актів цивільного стану не ґрунтується на положеннях чинного законодавства.
Таким чином, громадяни з ТОТ матимуть можливість звертатися безпосередньо одразу до відповідного суду для встановлення фактів народження та смерті, що відбулися на ТОТ, невідкладно отримувати рішення, і вже потім реєструвати сам факт в органах держреєстрації та отримати свідоцтво про народження або про смерть державного зразка.
Свою позицію Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду довів до відома апеляційних і місцевих судів.
Тож справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.
Рішення суду доступне за посиланням.