Документальний фільм про хлопчика з Донбасу здобув нагороду на престижному кінофестивалі у Швеції

Стрічка про 10-річного хлопчика, який живе поруч з лінією фронту, отримала премію за найкращий документальний фільм на шведському кінофестивалі.

Фото: www.facebook.com/distantbarkingofdogs

Документальна стрічка про хлопчика з Донбасу "Віддалений гавкіт собак" (The Distant Barking of Dogs) перемогла на кінофестивалі у Ґетеборзі, Швеція. Фільм отримав The Dragon Award for Best Nordic Dox – премію за найкращий скандинавський документальний фільм. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив асистент режисера фільму Азад Сафаров.

Ґетеборзький кінофестиваль нині є найбільшим в Скандинавії. Щороку тут протягом 10 днів у січні-лютому показують приблизно 450 фільмів із 60 країн світу. 

Події у фільмі розгортаються на сході України поблизу лінії фронту. У центрі сюжету — один рік із життя 10-річного хлопчика Олега, який живе зі своєю бабусею у Гнутовому на Донеччині. Після початку воєнних дій на Донбасі вони залишаються в селі і спостерігають за тим, як виїжджають інші. Через цю історію у фільмі показано, як на дитину впливає життя у зоні воєнного конфлікту.

Фільм є спільним проектом Данії, Швеції і Фінляндії. Робота над ним тривала з 2015 по 2017 роки. Режисер стрічки — Саймон Леренг Вілмонт.

Раніше стрічка була відзначена нагородою за найкращий дебют на фестивалі документальних фільмів IDFA в Амстердамі (Нідерланди).

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev