Що робити, аби не довелося після перемоги віддавати величезні відсотки з задоначених коштів?
Фото з відкритих джерел
З початку повномасштабного вторгнення велика кількість коштів на одяг, гігієну, їжу та прилади для підтримання боєздатності підрозділу перераховувалась на особисті картки бійців. Тоді, в перші місяці великої війни, військових заспокоювало скасування податків і мотивувала величезна потреба. Однак зараз, з поверненням окремих податків, постало питання: що робити, аби не довелося після перемоги віддавати величезні відсотки з задоначених коштів? На це питання «Вчасно» відповів юрист Олег Джурбій.
Кошти, які надходять на приватні банківські картки, з точки зору Податкового кодексу вважаються «оподатковуваним доходом». Це означає, що отримувач грошей повинен буде наступного року відобразити усі отримані кошти за попередній рік у податковій декларації та сплатити з них 18% податку на доходи фізичних осіб і 1,5% військового збору. У випадку несплати грошей податкова служба може додатково нарахувати штраф і пеню. Навіть якщо військовий доведе, що витрачав усі зібрані кошти на броніки та коптери для наших бійців, це не врятує його від юридичних претензій податкової.
«Підрозділ росте, потреби збільшуються, час іде і все по колу. Ефективне функціонування нашого організму потребує великої кількості грошей. Суми, які проходять через мої банки, інколи перевищують мільйон гривень. Банк навіть блокував мене один раз, але я пояснив, що військовий, тож в результаті все швидко вирішили і питань до мене не мають. Однак це не означає, що питань не матиме Державна податкова служба України. Я не зареєстрований як волонтер, та й загалом я не волонтер. Я збираю грошові ресурси для свого підрозділу і сам ними розпоряджаюсь, — пояснює Олег Берестовий, офіцер ЗСУ, чий підрозділ бере участь у контрнаступі. — За ремонт авто, купівлю запчастин, оплату старлінків, купівлю дронів тощо 60 тисяч щомісяця на баланс частини не поставиш і не відзвітуєш. Тому не хотілось би, щоби після перемоги, чи навіть раніше держава мені не оголосила, що я винен їй сотні тисяч гривень. Коли я і так віддаю практично все, що маю, знаю і можу»,
Фото з відкритих джерел
Юрист Олег Джурбій пояснює, що частково уникнути претензій від податкової можна, якщо зберегти всі чеки та куплені предмети. Однак в умовах війни, враховуючи, на що та кому тривають збори — це фактично неможливо. Тому дієвими є два варіанти, що можна зробити військовим, щоб безпечно збирати кошти на свої картки.
«Перший варіант — зареєструвати громадську організацію та офіційно вести її діяльність. Станом на зараз її можна зареєструвати онлайн, тобто буквально з тієї локації, де військовий несе службу.
Другий варіант — через податковий кабінет зареєструвати свою картку як волонтерську. Це не означає, що ви стаєте волонтером, але в майбутньому у вас буде заготовлена відповідь від можливих питань з податкової", — пояснює юрист.
Ще один варіант, який є менш вигідний самим військовим — зареєструвати ФОП 2-ї групи й щомісяця сплачувати 1340 грн податку. Однак це означає, що донаторам доведеться перераховувати кошти на рахунок ФОП, тобто заповнюючи в рази більше даних. Це незручно у порівнянні з тим, що для перерахунку на особисту картку достатньо лише перейти за посиланням і вказати суму, а потім її перерахувати.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!