Наталя Михальченко — фахівчиня з історії. Вона висвітлює інформацію, яка стосується східного краю й спростовує стереотипи, які закріпилися у суспільстві.
Фото: Наталя Михальченко
Історію України має знати кожен громадянин. На ній базується світогляд й розумний аналіз сьогоденних подій від яких залежить майбутнє держави.
Особливої уваги нині варте просвітництво історії східного краю, коли на її викривленні ідеологічно базується військова агресія рф, розповідає журналістам «Вчасно» історикиня Наталя Михальченко.
Жінка займається розкриттям історії рідного Донецького краю, як найменш розвинутої теми. Наталя народилася в Донецьку й там же вивчилася на історика, ким працює й до нині.
Фото: Наталя Михальченко
Фото: Наталя Михальченко
Крім історії Наталя займається спростуванням стереотипів та фейків. Це відбувається у процесі розповідей про схід з якими змінюється уявлення про регіон.
Історикиня вважає, що боротися зі стереотипами не варто. Важливо просто більше отримувати інформації, вивчати історію й збагачувати своє уявлення.
Наталя Михальченко пояснює, що в Україні до 2014 року було близько 150 шахтних виробництв. Понад 50 із них розташовані на західних регіонах. Інші - на Донеччині й на Луганщині. Тобто не лише український схід був шахтарським, а зараз взагалі майже всі дієві шахти розташовані на Волині.
Одна із шахт на Волині/ Фото: БУГ
Одна із шахт Донецька/ Фото: donmining.info
Коріння цього стереотипу бере із радянщини, яка намагалася показати український схід як осередок робітничого класу, що виник й розвивався за допомогою радянської влади.
Наведені факти розширюють знання щодо східного краю і змінюють уявлення та асоціації, які пов’язують з ним. Це свідчить про те, що поглиблене вивчення нашої історії дає змогу побачити й інші регіонів по-новому спростовуючи популярні стереотипи.
Фото: Наталя Михальченко
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!