На Донеччині триває програма з виплати грошей за зруйноване чи пошкоджене житло внаслідок бойових дій. Мешканці області продовжують отримувати відповіді на свої звернення.
Зруйнована багатоповерхівка у Краматорську. Фото з архіву "Вчасно"
Станом на сьогодні на Донеччині зафіксували 2 417 заяв на виплати на відновлення пошкоджених будівель. Крім того, надходять перші заявки на компенсацію за зруйновані будівлі, наразі їх 58. Про це заявила заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Гусєва Лариса на брифінгу.
Так за її словами, із зони активних бойових дій надійшло 185 заяв. Наразі комісія не зможе обстежити ці будівлі та виплатити гроші. Зокрема, 30 заяв стосуються тимчасово окупованих територій, а саме Маріуполя, Донецька та Ясинуватої. Зараз там не працює програма з надання компенсації за зруйноване житло, однак Гусєва каже — проєкт для окупованих територій планують на жовтень 2023.
Разом з тим, з усіх заяв, які надійшли, розглянули 1811 звернень, з них 866 отримали підтвердження, тобто люди вже отримали компенсацію на загальну суму 62 746 000 грн.
1005 заяв відхилили, основними причинами стало те, що:
люди поїхали з місця, а тому в комісії немає доступу до помешкання
власники житла не надали повний пакет документів
житло не зареєстроване в реєстрі
Попри це, програма наразі не має терміну, а тому люди, які виїхали за кордон чи в інше місто, а пізніше зі слів сусідів, або іншим способом дізналися, що їхнє помешкання пошкоджене чи зруйноване, теж можуть подати заявку на виплати. Однак варто зауважити, що в такому випадку треба буде надати ключі, щоб комісія могла оглянути домівку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: єВідновлення: 25 питань та відповідей про отримання грошей на ремонт свого житла
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!