Нову домівку, отриману в межах єВідновлення, не можна буде продавати 5 років.
Зруйнована багатоповерхівка у Краматорську. Фото з архіву "Вчасно"
Від 1 листопада в Україні повноцінно запрацює напрямок програми єВідновлення.
В його межах людям почнуть видавати грошові компенсації за повністю знищене житло. Незважаючи на те, в якому регіоні воно було зруйноване, людина може обрати нову домівку чи тип нерухомості в будь-якому населеному пункті країни. Крім того, отриману домівку не можна буде продавати 5 років.
Офіційно програму запустили 1 серпня, відтоді тривала робота над цим: створювали комісії та збирали інформацію від мешканців.
Так, за словами голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк в ефірі Ми — Україна, від українців вже надійшло понад 4300 заявок.
Зокрема, найбільше з них було запитів від людей із Харківської та Київської областей. В окремих громадах комісія вже встигла оглянути майно та підтвердити руйнування.
Станом на сьогодні в реєстрі пошкодженого та зруйнованого майна сформовано майже 200 житлових сертифікатів. Зокрема, від 1 листопада люди зможуть обміняти його на нову домівку.
Середня вартість для компенсації за знищене житло — це 36 422 грн за зруйнований кв.м. Ця вартість регулюється трьома коефіцієнтами:
регіональний — знищене житло у різних містах має різницю у вартості;
кількість кімнат — квадратний метр в однокімнатних квартирах дорожче, ніж у чотирикімнатних;
вік зруйнованого будинку — старий або новобудова.
Нагадаємо, що на Донеччині зафіксували 2 417 заяв на виплати на відновлення пошкоджених будівель. Програма наразі не має терміну, а тому люди, які виїхали за кордон чи в інше місто, а пізніше зі слів сусідів, або іншим способом дізналися, що їхнє помешкання пошкоджене чи зруйноване, теж можуть подати заявку на виплати. Однак варто зауважити, що в такому випадку треба буде надати ключі, щоб комісія могла оглянути домівку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: єВідновлення: 25 питань та відповідей про отримання грошей на ремонт свого житла
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!