Коли закінчиться активна фаза боїв після надходження західного озброєння: думка експерта

Активна фаза бойових дій триватиме ще щонайменше до кінця літа. 

Ілюстративне фото /Генеральний штаб ЗСУ

Військовий експерт Владислав Селезньов зазначив, що військова допомога від Заходу кардинально може змінити хід бойових дій у війні росії проти України, адже вона є в рази ефективнішою за російські та радянські зразки. Під час інтерв'ю OBOZREVATEL він зробив припущення, що ЗСУ можуть відтіснити росіян на позиції до 24 лютого у серпні. 

"Як ілюстрацію наведу дві цифри. Перша – для реалізації програми контрбатарейної боротьби, щоб вразити ціль, українській гаубиці калібру 152 мм необхідно використати близько 40 снарядів. Для сучасних гармат, які ми отримуємо в межах військово-технічної допомоги від наших західних партнерів, тієї ж гаубиці М777, французьких CAESAR або чеських "Дан", достатньо 4-5 снарядів. Тобто витрата снарядів практично у 10 разів менша", - прокоментував експерт потужність західного озброєння. 

Селезньов зауважив, що він повністю погоджується з питанням того, коли закінчиться активна фаза бойових дій в Україні, з двома експертами - очільником ГУР МО та екскомандувачем Сухопутних військ США в Європі. 

"Якщо ми говоримо про терміни, то тут я апелюю до позиції двох посадових осіб, які для мене є авторитетами. З одного боку, це генерал Буданов, керівник Головного управління розвідки. Він каже, що активні дії української армії, пов'язані з проведенням контрнаступальних дій щодо витіснення російської окупаційної армії з території нашої землі, це серпень. З іншого боку, заява колишнього командувача Сухопутних військ США в Європі генерала Бена Ходжеса. Він говорить про те, що якщо системні, у товарних обсягах постачання військово-технічної допомоги від наших західних партнерів будуть йти, то на серпень ситуація на фронті кардинально зміниться, і українська армія зможе вийти на кордони, щонайменше, зразка 23 лютого цього року", - наголосив Селезньов.

Нагадаємо, Генштаб ЗСУ зазначає, що російські окупанти готуються до контрнаступу ЗСУ на півночі та півдні України. В Запорізькій області війська рф почали залишати свої позиції. На це може бути дві причини: відведення в тил пошкоджених частин або підсилення позицій в Херсонській області. 

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev