Власники квартир у Маріуполі пропонують покупцям доми та «рекламують» їх шляхом розповідей, що квартира має воду, світло та не постраждала під час бойових дій.
“Під час СВО будинок практично не постраждав”: реалії ринку продажу квартир у Маріуполі
Попри руйнування міста, його критичний стан та байдужу до цивільних владу окупантів, тема купівлі квартир у Маріуполі доволі актуальна. На сайтах та онлайн-майданчиках з продажу житла є безліч оголошень. Зокрема, схоже, що коли є стільки пропозицій, тоді й попит теж є.
«Маріуполь — на даний момент, найперспективніше місце та вкладення в росії. Ідуть грандіозні забудови та відновлення. Багато роботи, багато молоді, вже збудовано багато будинків, прокладено нові дороги. Не треба забувати, що місто на березі Азовського моря, є оздоровчим в області легенів, особливо для дітей. Пов’язано це зі сприятливим, м’яким кліматом, йодованим морем. Наразі на місці Азовсталі планується грандіозне будівництво туристично-санаторного центру», — пише хазяйка однієї з домівок.
Таким чином, переглядаючи пропозиції на «ОЛХ» та російському «Авито» можна зауважити, що власники хочуть якомога швидше продати свою нерухомість, зокрема й переконують майбутніх покупців в цілісності квартири. До слова, опис дому заслуговує окремої теми.
«У будинок не було жодного влучення, будинок повністю цілий», або ж «Під час СВО будинок практично не постраждав, ведеться капітальний ремонт усього будинку. Квартира не постраждала, тільки штукатурка обсипалася,» — саме так зараз «рекламують» власники своє майно. Покупців також хочуть заманити тим, що в них будуть задоволені базові потреби — відновлені газ, опалення, вода та світло, — що, звісно, є елементом розкоші в Маріуполі, адже не кожен має доступ до таких благ цивілізації.
Крім того, як перевагу, подають «вид на цілі, не пошкоджені будівлі та стадіони» — ще одна недоступна усім маріупольцям в місті насолода.
Скриншот з «Авіто»
Скриншот з «Авіто»
Відтак реалії маріупольських «квартирних буднів» та оголошень викликають приголомшення, однак це лише до моменту, поки не побачиш ціни на ці домівки.
Отож, середня ціна на квартиру в зруйнованому місті, де чи не єдиною перевагою буде вода та пейзаж з вікна на вцілілий шматок міста, становить приблизно 34 тис. доларів. Однокімнатна квартира коштуватиме близько 17 тис. доларів, 4-кімнатна близько 40 тис. доларів.
Попри те, не всім вдається похвалитися гарним виглядом з вікна чи більш-менш відремонтованою сантехнікою. Так, наприклад серед оголошень є й доми, з вікна яких доведеться дивитися на обвуглені та розвалені вікна сусідів. Або й взагалі серед пропозицій є й згорілі доми «під відновлення».
Скриншот з «Авіто»
Скриншот з «ОЛХ»
Фото однієї з квартир. Джерело: «Авіто»
В результаті, «найперспективніше місце та вкладення в Росії», якщо цитувати вищезгадану господарку квартири, несе в собі багато сюрпризів для майбутніх мешканців. Однак, мабуть, покупців й справді влаштовують умови та «м’який клімат» Маріуполя, якщо вони готові жити в умовах армагедону за вікном та окупантів.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!