Анатолій Єгоров, позивний «Комуніст», боєць штурмової бригади «Азов» розповів подробиці масштабного обміну військовополоненими.
Боєць штурмової бригади "Азов" розповів подробиці обміну військовополоненими. Фото: СБУ
21 вересня 2022 року на території чотирьох країн відбувся масштабний обмін військовополоненими. Звільнили 215 оборонців. Зокрема, командира полку «Азов» Дениса Прокопенка. 200 бійців поміняли на кума очільника Кремля Володимира Путіна Віктора Медведчука.
Анатолій Єгоров, позивний «Комуніст», боєць штурмової бригади «Азов» в ефірі ТСН розповів подробиці масштабного обміну військовополоненими.
Зокрема, за його словами, він не знав, що їде на обмін.
«Нас вивели і везли півтори доби. У мене досі шрами після поїздочки цієї залишилися. Вже пів року минуло. Від чого шрами? Від стяжок! Вони настільки їх затянули, що коли в Чернігові розрізали стяжки, я їх зі шкірою дістав. Руки тут не відчуваю досі. Передавили нервові закінчення», — розповів боєць.
Він надав подробиці доправлення до місця обміну.
«Нас загрузили в „КАМАЗи“, як скотину. Зав’язані очі і руки 50 чоловік нас закинули в „КАМАЗ“, де 20 людей — це вже тісно. Везли… Хлопці втрачали свідомість. Донет каже: „Хлопці мені ногу передавили, в мене тромб може відірватися і я помру“. Ми почали просити допомогу. Охоронець взяв пляшку ношатирю, відкрутив і кинув. Ми всі отримала ожог дихальних шляхів, усі. Потім прикладом били. Ти ж дезорієнтований очі зав’язані. Били прикладом, шокером», — розповів «азовець».
«Нас привезли в Таганрог (Росія — ред.) на злітно-посадкову смугу. Там борт розміром десь метр. Нам повезло — нас знімали. А хлопців з сусіднього „КАМАЗу“ ногами скидували на асфальт. А потім кажуть: „Йди на звук“. Хтось з трапа падав — не бачив. Їм було дуже весело на це все дивитися. Ти не розумієш, скільки ти летиш. Сіли. Відкривається люк, холодно. Я кажу нє, це не Туреччина! Я здогадувався, що це Москва — смердюче повітря! І завели нам тавра… хлопців наших яких в Лефортово (СІЗО Лефортово — слідчий ізолятор у Москві - ред.) вони тримали», — розповів Анатолій Єгоров.
Перші кроки по рідній землі, за словами «азовця», йому не забути ніколи.
«Потім ми знову приземлилися. Я підняв скотч і побачив білоруські номери. Тоді я зрозумів, що це обмін. Перші твої кроки вдома?.. Це я ніколи не забуду. Багато, багато карет швидкої допомоги… Жіночка стоїть — медсестра чи фельдшер з цієї машини. Вона відкриває пластиковий контейнер, який собі робила. І це… навіть зараз нагрібає… Ти розумієш що ти дома, що все це скінчилося», — розповідає боєць.