Поки у гонитві за швидким вирішенням «українського питання» своїми заявами американський президент грає на руку кремлю, українці витримали ще один з багатьох важких, сповнених болю та втрат тижнів війни.
Підписуйтеся і на наш Telegram-канал — так зручніше оперативно отримувати важливу і цікаву інформацію.
Увесь тиждень інформаційний простір здригався від заяв нового очільника США та його наближених офіційних осіб на адресу воєнного конфлікту в Україні. У прагненні швидкого рішення «українського питання» новий очільник Білого дому не соромився повторювати російські наративи, по факту переклавши всю вину за російську військову агресію на Україну і президента Зеленського особисто.
Після заяв Трампа низка європейських лідерів та окремі члени Республіканської партії висловилися на захист України і президента Володимира Зеленського.
Трамп наголосив, що ситуація в Україні критична, а рейтинг Зеленського начебто впав до 4% Він заявив, що вважає проведення виборів в Україні важливим кроком. Водночас Трамп не пояснив, звідки в нього є такі дані про підтримку Зеленського.
Натомість Зеленський заявив, що «Трамп знаходиться у дезінформаційному просторі».
Після цього Трамп назвав Зеленського «диктатором без виборів» та заявив, що Зеленський переконав США «витратити на війну 350 млрд доларів».
Під час брифінгу 19 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна отримала від США 67 млрд доларів збройної допомоги та 31,5 млрд доларів фінансової допомоги у бюджет. Він також заявив, що вдячний за допомогу, та вона «не складає 500 млрд доларів».
Всього, за словами Зеленського, війна коштувала Україні 320 млрд доларів, з яких 120 млрд заплатили українці, а ще 200 млрд — США та Європа разом.
Короткометражна стрічка Франца Бьома «Камінь, ножиці, папір» здобула премію BAFTA в категорії «Найкращий британський короткометражний фільм». Головну роль у фільмі зіграв український актор Олександр Рудинський.
Фільм про 18-річного Івана, батько якого працює хірургом та оперує поранених військових і цивільних під час повномасштабної війни. Операції проводяться в бункері, і про це дізнаються російські окупанти. Щоб захистити сімʼю та поранених людей, Іван береться за зброю та йде на поле бою. Під час отримання нагороди Олександр заявив, що присвячує її своєму другу Євгену Світличному, військовому, який поліг у боях з окупантом за декілька днів до початку зйомок фільму, та усім, хто захищає Україну і бореться за її незалежність.
Сьогодні фронт наблизився до Костянтинівки трохи більш ніж за 8 км. Окупанти зосереджують довкола міста все більше сил, а житловий сектор щодня піддають нищівним ударам, через які гинуть та дістають поранень мирні жителі.
Бої за Авдіївку тривали довгих десять років: від 2014-го до 2024-го, коли росіяни розбили місто з авіації, аби захопити вже руїни. Активна фаза боїв почалася з 10 жовтня 2023-го й остаточно закінчилася в ніч з 16 на 17 лютого 2024-го.
На початок повномасштабного вторгнення в Авдіївці за офіційними даними проживало 26 тис. людей. Вже на момент окупації у лютому 2024 року в місті лишалося трохи більше, ніж 700 осіб.
Нині Авдіївка — це чергове місто смерті, де війна пережувала й виплюнула все, що нагадувало колись про мирне життя. Комунікації та інфраструктура в місті знищені на 100%, житловий фонд — теж.
Російські окупанти 16 лютого скинули авіабомбу ФАБ-500 на місто Білицьке Добропільської громади. Внаслідок чого трагічно загинула молода пара — Євген та Ольга Буруяне. Їм було 37 і 38 років. Без батьків залишилися двоє їх діток, син Іван і донька Єва. Нині діти залишаються із 60-річними бабусею та дідусем. Щоб допомогти родині, волонтери організували збір коштів.
Виїхати з небезпечних прифронтових територій допомагають поліцейські, волонтери та рятувальники. Зокрема, діє безкоштовний трансфер з міст Донеччини до транзитних пунктів евакуації. Жителі Покровської громади можуть евакуюватися автобусами та потягом. Телефон контактного центру Покровської МВА: 0 800−300−101.
Журналісти «Вчасно» побачили на власні очі побачили, як проходить евакуація населення фактично з лінії вогню. Разом з волонтерами гуманітарної місії «Проліска» ми побували у селі Миколаївка, що за 2,4 км від Часів Яру, де тривають вуличні бої і потрапили під ворожий артобстріл, та все ж таки врятували з-під вогню трьох місцевих жительок.
У вівторок у Покровську припинило роботу останнє відділення Нової пошти. У відділенні люди могли не просто отримати чи відправити посилку, тут могли зігрітися, підʼєднатися до інтернету, зарядити телефони й зняти готівку. Однак щоденні обстріли росіян не дають шансів ані бізнесу функціонувати, ані просто виживати місцевим мешканцям. Будь-яке скупчення людей у Покровську одразу стає мішенню для росіян. Ворог обстрілює всі під'їзні шляхи до міста, місто під атаками авіації, артилерії та дронів. Не проходить і дня, щоб росіяни не вбивали когось з місцевих. Попри це, там досі проживає 6,8 тис. людей. На вулицях — випалені автівки, розбиті будинки й гул дронів.
Українські фармацевтичні виробники підписали декларацію щодо зниження та стабілізації цін на лікарські засоби.
Зокрема у списку ліки, які застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях, антигістамінні, протизапальні та протиревматичні препарати, вітаміни та мікроелементи, ліки проти тиску, противиразкові засоби, заспокійливі, очні краплі, назальні спреї та інші. З детальним переліком можна ознайомитися за посиланням. Ціни будуть знижені з 1 березня 2025 року.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!