росія планує використати Червоний Хрест для фальшивої дискредитації українських збройних сил – УЦБС

Російські спецслужби планують використати російський Червоний Хрест для зупинення міжнародних поставок важкого озброєння Україні.

росія планує використати Червоний Хрест для фальшивої дискредитації українських збройних сил – УЦБС

Маючи доступ до джерел української стратегічної та військової розвідки,  російські спецслужби невдовзі використають російський Червоний Хрест, аби заявити про військові злочини Збройних Сил України (ЗСУ), використовуючи зброю, поставлену українськими західними партнерами. Про це заявляє Український центр безпеки та співпраці (УЦБС), провідна неурядова організація з розробки стратегічних політик, що наразі працює на українські сили оборони та армію.

“Росії потрібно заплямувати українську армію в свідомості як західних осіб, що приймають рішення, так і широкої громадськості. Вона [росія] готова використати ресурс здавалося би не повʼязаної з урядом організації – російського Червоного Хреста, для створення дезінформації про ЗСУ. Це надзвичайно цинічна та хвора пропагандистська тактика, що використовує міжнародний авторитет Червоного Хреста”, – говорить Сергій Кузан, голова УЦБС, в ексклюзивному інтервʼю Kyiv Post.

Пан Кузан зазначив, що спираючись на брифінги та дані української розвідки УЦБС, намагання російського Червоного Хреста будуть у вигляді так званого “моніторингового звіту” з тимчасово окупованих росією територій. Цей звіт включатиме фейкових очевидців та сфабриковані відео про ймовірні напади українських військових на місцеве населення, порушення ними принципів Женевської конвенції та міжнародного права.

Пан Кузан зазначає, що Міжнародний Комітет Червоного Хреста також може бути залученим до цієї провокації. Звинувачення ж проти Російського Червоного Хреста виникли після багатьох заяв про колабораціоністську та незаконну роль організації з початком повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Видання Newsweek та інші джерела у західних медіа раніше повідомляли, що російський Червоний Хрест займається «збором коштів та підтримує сімʼї солдатів, які воюють в Україні», як і те, що організація безпосередньо пов’язана з російським урядом. Організацію, що закликала своїх фолловреів «написати вірш чи пісню про любов до Батьківщини», звинуватили у сприянні примусовій депортації українців з окупованих територій.

«Маємо очевидну закономірність, яка показує, що російський Червоний Хрест є одним із фронтів у стратегії російської гібридної війни. Ця закономірність буде розширюватися з початком пропагандистської кампанії, направленої на обмеження підтримки України колективним Заходом», – говорить Кузан.

«Хоч це і передбачувано, проте справді обурливо було би побачити підтримку російського Червоного Хреста від МКЧХ, або  їх співпрацю. МКЧХ, який на сьогодні займає досить сумнівну позицію щодо війни [росії в Україні], ні в якому разі не повинен дозволяти, щоб ним маніпулювали тактики російської пропаганди, чи мати з ними будь-які асоціації. Якщо ж МКЧХ це зробить, останні крихти довіри до цієї організації буде знищено», – зазначив Кузан.

Український центр безпеки та співпраці заснований у 2021 роцi командою, яка сформувалась під час Революції Гідності в Україні. Команда УЦБС працювала над підтримкою гуманітарної та комунікаційної роботи на сході України, а також над виявленням ворожої стратегічної пропаганди Кремля. З початком повномасштабного вторгнення члени команди УЦБС були включені до різних підрозділів української армії, як на вищому – командному, так і на оперативному рівнях, для надання експертних консультацій. Базуючись на власних джерелах, УЦБС була однією з перших неурядових організацій, що передбачила проведення російських фальшивих референдумів на окупованих територіях України.

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev