Ветерану АТО погрожують розправою через його статтю про події в Іловайську
Боєць АТО з Костянтинівки Ігор Резенко воював у складі добровольчих батальйонів три з половиною роки. За статтю зі спогадами, що вийшла у місцевій газеті, чоловік отримав погрози, повідомляє ІА «Вчасно».
Ігорю Резенку подзвонив невідомий. За його словами, дзвінок був з київського номера.
«Мені зателефонували на мобільний, назвали моє прізвище, ім’я та по-батькові. І дослівно сказали: „Мы тебя развенчаем“, на блатному жаргоні це означає вб’ємо. Я намагався ще раз їх набрати, але трубку не брали», — розповів Ігор Резенко.
Про ці погрози колишній боєць АТО заявив до Костянтинівського відділення поліції, його звернення внесли до журналу єдиного обліку заяв і проводять перевірку. На це у поліції є десять днів.
Стаття під назвою «Мой Иловайск был в Кутейниково» була опублікована у газеті «Провінція» у вересні 2018 року. У ній екс-доброволець на позивний «Ковбой» розповідає про події 2014 року, коли був організований так званий «зелений коридор», яким мали вийти українські бійці. Тоді втратили багато людей. За словами Ігоря Резенка, саме це не сподобалося комусь.
«Ми довго після цього не відходили. Мінімум два тижні потім мене трясло, як у лихоманці, хоча б після того, як побачили тентований „Урал“, забитий під зав’язку загиблими, зелений тент від крові став темно-червоним. І таких „Уралів“ було не один і не два… Зараз уже стали казати, що в Іловайську добробати офіційно втратили близько тисячі загиблими. Але було їх у три-чотири рази більше! Дійсно ЗСУ загинуло кілька сотень. Тому, що вони „дали нам вили, наказали зупинити паровоз“, а самі втекли. А ми стояли до кінця. І в кільце потрапили саме добробати. Але хоч на Шахтарськ і була найбільша навала, в оточення ми примудрилися не потрапити», — згадує страшні події Ігор Резенко у своїй статті.
«Я пройшов усі „гарячі точки“ цієї війни — Іловайськ, Старобешево, Волноваху, Оленівку, був під Донецьким аеропортом. Я написав про Іловайськ правду, для багатьох ця тема заборонена. Що там було насправді, знають лише ті, хто там був. Ми буквально були під „Градами“, „Піонами“, нас вбивали, а у Києві був парад в цей час. Ми чекали допомоги, а її не було», — розповів Ігор Резенко.
Цьогоріч Ігорю Резенку виповнилося 60 років, зараз учасник бойових дій оформлює пенсію і відновлює документи, оскільки його паспорт згорів у Старобешево під час обстрілу гуртожитку.
«Я написав правду у тій статті, такого немає в офіційних повідомленнях Збройних сил України, — говорить колишній АТОвець. — Тоді в Іловайську нас кинули. Нам дали вила, щоб зупинити паровоз. У статті я зачепив Опозиційний блок, назвав їх ворогами України, бо вони знову хочуть повернутися до влади, зараз свою агітацію розпочали, певно, що моя думка багатьом не сподобалася».