У Краматорську бронзового Леніна продали на металобрухт майже за мільйон гривень

У Краматорську кілька років назад демонтували статую Леніна, а тепер її ще й продали на металобрухт. 

пам'ятник Леніну у Краматорську/фото з відкритих джерел

Пам’ятник Леніну повалили з центральної площі Краматорська ще у квітні 2015 року. І ось нещодавно його вдалося продати як “необроблений та нерозібраний металобрухт бронзи” через систему “Prozorro.Продажі”.

Металобрухт почали продавати 18 серпня, а продали трохи більше ніж через тиждень. Початкова ціна лоту становила 942 тисячі гривень.

Під час торгів виявився лише один охочий придбати цей металобрухт, запропонувавши за колишній пам'ятник 962 тисячі гривень. Договір купівлі лому було підписано 26 серпня 2022 року. 

Пам’ятник вагою 7 850 кг купило ТОВ “Норд Стіл” з Лисичанська. Про це йдеться у лоту на майданчику Prozorro.Продажі.

Питання про демонтаж пам’ятника Леніну підіймали ще після звільнення Краматорська у 2014 році. Зняли його зі свого місця у квітні 2015 року, але не місцева влада, а  учасники патріотичної ходи.

Весь цей час пам’ятник зберігався на території комунального підприємства “ДРУАС”, якому він і належав. А 14 липня 2022 року Краматорська міська рада ухвалила рішення про його продаж.

Пам’ятник Леніну стояв біля палацу культури Новокраматорського машинобудівного заводу у центрі Краматорська.  

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev