Чергова закупівля на Донеччині пов’язана з відсутністю конкуренції під час воєнного стану, коли рішення ухвалюються без тендерів та належного громадського контролю.
У Мирнограді без тендеру придбали фортифікаційні товари на понад 80 мільйонів гривень
Влада Мирнограда, що розташований за півтора кілометра від лінії зіткнення, за запитом військових придбала оборонні товари на понад 80 млн грн. Закупівлі проведені без тендеру, а деталі угод не розкриваються. Журналісти «Вчасно» вивчали деталі закупівлі.
На початку лютого Виконавчий комітет Мирноградської міської ради опублікував у Prozorro три угоди на поставку різних фортифікаційних засобів на 80 млн 750 тис. грн:
1 тис. бухт бар'єрного рубежу «Єгоза» за 5 млн 150 тис. грн;
1 тис. комплектів малопомітної перешкоди «Путанка» за 8 млн 400 тис. грн;
8 тис. комплектів малопомітної перешкоди «Путанка» за 67 млн 200 тис. грн.
Усі закупівлі проведені без тендеру. Виконком обґрунтував таке рішення запитом військових частин, погоджених обласною адміністрацією.
Оплата здійснюється коштом місцевого бюджету. Цього року в бюджеті Мирнограда передбачено майже 18 млн грн на заходи з поліпшення територіальної оборони, подолання надзвичайних ситуацій та інші пов’язані потреби.
Укладені угоди з постачальниками та запити від військових обіцяють оприлюднити через 90 днів після закінчення воєнного стану, тож ознайомитися з деталями закупівель наразі неможливо. Відомо лише, що товари мають поставити до середини лютого в Мирноград.
«Путанку» замовили в ДП «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 55)». «Єгозу» має доставити ТОВ «Баварська будівельна компанія».
Це товариство зареєстроване в Харкові та існує всього шість місяців. За цей час із фірмою укладено дві угоди на понад 10 млн грн без тендеру для постачання бар'єрного рубежу «Єгоза». Одна угода стосується вказаної поставки, інша — Іллінівської сільської ради Краматорського району.
Отже, ситуація вказує на типову проблему неконкурентних закупівель під час воєнного стану, коли рішення ухвалюються без тендерів та належного громадського контролю. Водночас відсутність деталей угод та наявність у постачальників мінімального досвіду роботи можуть свідчити про потенційні ризики неефективного використання коштів.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!