Ілюстративне фото з відкритих джерел
Вільний в'їзд у Новоазовський район дозволено з 15 липня. Про це йдеться в підписаному ватажком донецьких бойовиків Денисом Пушиліним «розпорядженні».
Йдеться, перш за все, про селище Сєдово, яке є чи не єдиним морським курортом на окупованій частині Донеччини.
ЧИТАЙТЕ: «Суцільне знущання»: бойовики закрили в’їзд жителям ОРДО в окуповане Сєдово
Окупаційна «влада» заявляє, що обмеження на в'їзд на узбережжя Азовського моря нібито були введені через загрозу поширення коронавірусу.
Зазначимо, що від самого початку окупації доступ простих жителів ОРДО до курортного Сєдово та інших приморських селищ було обмежено. Для того, аби дістатись морського курорту, мешканцям т.зв. «ДНР» доводилось стояти у величезних чергах на блокпостах та попередньо отримувати дозвіл на проїзд у Сєдово.
Зазначимо, житель ОРДО під ніком «Злобний Укр» у своєму блозі розповідає про суцільні недоліки відпочинку в окупації.
«На шахті є можливість отримати путівку в пансіонат в Сєдово, відомчий, але ціна висока: з дітьми та дружиною треба сплачувати 23 тисячі рублів (більше 8 тисяч гривень, — ред.), з харчуванням і розстрочкою на 6 або 12 місяців. Мене обурило, що 10 днів з проживанням та харчуванням дорого, тому я пошукав через інтернет і знайшов людину з приємними цінами в Сєдово: 4 місця зі зручностями коштують 1500 рублів на добу», — розповідає чоловік.
За його словами, дорога від Донецька ще була більш-менш нормальною, але іноді шматки траси виглядали наче після бомбардування.
Родина очікувала, що підприємець, в якого вони планували зупинитися, підтвердить попередньо оформлені документи щодо відпочинку у бойовиків, щоб ті внесли їх до списку на проїзд.
«Приїхавши на блокпост ми зіткнулися з тим, що нас в списках немає. Зателефонувавши господарю на блокпосту, після того як він сказав номер заявки, нас вручну змусили заповнити листочки на всіх: хто, як звати, номери телефонів, номер машини, скільки людей, хто приймає. Це митарство було веселе: приїхати до 9 ранку на блокпост і виїхати з поста в саме пекло, о 2 годині дня, коли на вулиці 35 градусів», — ділиться чоловік.
Родині дістався номер з двома диванами, туалетом і душовою. На веранді були альтанки та столики. «Був у наявності свій пляж і всілякі прокатні атрибути. Загалом все подобалося, але також були крикливі сусіди, які багато пили», — розповідає житель ОРДО.
У селищі діє комендантська година. Однак бойовики, які приїжджають туди на відпочинок, можуть робити все, що заманеться.
За словами «Злобного Укра», вартість продуктів вища в селищі рублів на 20−50 різних, якщо порівнювати з Донецьком. «В перший день ми сходили в кафе поїсти, але виявилося, такою їжею дітей годувати не можна і себе також: обід був пересолений і переперчений, відчувався смак горілої олії, було враження, що це для свиней готували».
Фото: ЗМІ бойовиків
Пляжі в Сєдово брудні і з купою заліза. Згідно з інформацією у соціальних мережах, у приморському селищі Сєдово відпочивальникам доступні три недоглянутих пляжі і кілька ще діючих пансіонатів.
Фото з соціальних мереж
Фото: ЗМІ бойовиків
Підсумок своєї поїздки чоловік приводить наступний:
«Проживання 15 000 рублів (5,2 тис. грн), харчування і всяка смакота для малих плюс спиртне і риба потягнули ще на 10 тисяч рублів (3,4 тис. грн), газ, заправка машини — 700 рублів (243 грн). За такі гроші я в Україні міг би шикарно відпочити десь на улюблених пляжах Мелекіного або Ялти. Ціни в Сєдово несумісні з сервісом і умовами відпочинку: після 23-ї години навіть на море на пляж вийти посидіти небезпечно, бо є шанси всі, що тебе забере комендатура».