Війна росії проти України: шість можливих варіантів розвитку конфлікту

Для того, щоб війна закінчилася, вимоги хоча б однієї зі сторін повинні змінитися, вважають західні експерти.

Як може закінчитися війна в Україні/фото з відкриих джерел

Низка західних експертів вважає, що президент рф путін не зупиниться до перемоги, тому наразі рано говорити про завершення війни в Україні. 

Про шість можливих сценаріїв розвитку російсько-української війни пише Insider.

Припинення вогню. Якщо бої зайдуть у глухий кут, росія та Україна можуть домовитися про тимчасове перемирʼя. Такий сценарій відбувся між першою та другою чеченськими війнами. Зокрема, директор Центру стратегічних та міжнародних досліджень Сет Джонс вважає, що за такого сценарію путін сподіватиметься на втрату інтересу до України з боку союзників під час перемирʼя.

«Однак це, ймовірно, не буде кінцем, це буде стан активних бойових дій, принаймні тимчасовий, і він стане чимось ближчим до замороженого конфлікту, який може нагріватися або охолоджуватися залежно від низки факторів», — зазначив Джонс.

Мирна угода. Цей варіант розвитку подій можливий, якщо путін отримає щось, що зможе вважати перемогою ― наприклад, частини Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Складніше питання полягає в тому, від чого Україна готова відмовитися за будь-якої мирної угоди. Джонс сказав, що для будь-якого лідера у Києві було б майже «політичним самогубством» віддати якусь українську територію.

Перемога рф. Оскільки Україна продемонструвала здатність зупинити просування росіян, цей сценарій є малоймовірним. Для путіна перемога може виглядати радше як мирна угода, яка віддасть їй більше територій, ніж та мала до 24 лютого.

Перемога України. Навряд чи путін повністю виведе війська із захоплених територій, тому повний відступ рф можливий, лише якщо путін помре або його буде усунуто.

Довготривала війна. Деякі війни можуть тривати роками без припинення вогню, каже Сет Джонс. Наразі є ознаки того, що фронт буде заморожено взимку, а активні бойові дії поновляться навесні. Однак скільки війна триватиме після цього ― невідомо.

На нинішньому етапі конфлікт, схоже, перетворився на війну на виснаження. Метою росії на нинішньому етапі війни, схоже, є не захоплення більшої території, а ослаблення ресурсів, економіки та армії України.

Ядерна війна та/або втручання НАТО. Вірогідність застосування росією ядерної зброї невисока, адже для путіна цей крок нестиме більше ризиків, ніж здобутків. Досі невідомо, що могло б переконати НАТО вступити у конфлікт, адже це може спричинити світову війну.

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev