Пластичний хірург Сергій Кийло провів сотні операцій українським захисникам, серед яких найбільше йому запам’ятався воїн Данило Давиденко. Чоловік отримав важке поранення обличчя, але після операції він знову повернувся на фронт.
Воїн Данило Давиденко отримав важке поранення обличчя, але після операції він знову повернувся на фронт/ Колаж "Вчасно"
Українські військові, які нині б’ються з російськими загарбниками на фронті, найбільше отримують мінно-вибухові поранення. Через ушкодження голови та обличчя їм доводиться звертатися до пластичних хірургів.
Один із тих, хто бореться із наслідками поранення — це український лікар, пластичний хірург Сергій Кийло. З перших днів він та його колеги взялися допомагати пораненим воїнам.
В інтерв'ю «Фактам» він зазначив, що зміна зовнішності у військових нині відбувається не за бажанням, а через обставини, каліцтва, поранення.
«Передусім їхній стан змінюється, коли, окрім надії на зміни, є якісь гарантії від хірурга на те, що ситуацію можна покращити. Обираю для себе завжди шлях бути чесним і не давати марних надій, краще стримано пояснити всі моменти, а якщо результат вийде кращим за обіцяний, то, певно, це схоже на диво. Нехай буде місце для дива», — розповідає лікар.
Він вже зробив сотні пластичних операцій українським захисникам. Найбільше йому запам’ятався воїн Данило Давиденко, який, на його думку, показав своїм вчинком «велич українського народу».
Боєць отримав важке поранення обличчя, втратив частину кісток черепа, зуби й зір. Під час операції йому встановили виличний імплант для закриття частини черепа і виконали репозицію мʼяких тканин для покращення функціонування повіки та відновлення втрачених частин носа.
«Пізніше ми зустрічались на додаткові корекції, додавали об'єму в м’яких тканинах, коригували ніздрі. Чому зачепив цей випадок? Бо показує велич українців: ми виконували втручання поетапно, користувачі інстаграму, які слідкували за цим, виявили бажання допомогти Данилу коштами, а він всі отримані донати направив на допомогу своєму підрозділу. Ну й вишенька на торті: на деякі з чергових операцій ми в прямому сенсі чекали Данила й збирались максимально оперативно, бо він, щойно зміг, повернувся на службу», — розповів Сергій Кийло.
«Так, ми стикаємося з наслідками поранень, які впливають не тільки на фізичне здоров’я людей, а й на їхній емоційний стан. Звісно, я не можу проходити повз такі ситуації і якщо є запит, намагаюсь використати всі способи, знайти й реалізувати всі можливі рішення для пацієнта. Вони звертаються — це головне. Знають, що можуть отримати належну допомогу, — каже лікар. — Чесно, ми з колегами не рахуємо звернення військових в кількісному еквіваленті, тому що немає мети такої — бути першими за кількістю. Є єдина мета: надати якісну допомогу в максимально можливому обсязі. Якщо потрібне залучення інших спеціалістів чи медичних центрів, шукаємо контакти, способи, партнерів. І знаходимо».
Нині маніпуляції, які виконують лікарі, бувають абсолютно різні: корекція шрамів та рубців після поранень, репозиція м’яких тканин, відновлення втрачених частин обличчя й тіла там, де це можливо, видалення сторонніх тіл, закриття ран тощо.
«Це завжди щось непередбачуване, хоча в усіх зверненнях є й дещо спільне. Серед пацієнтів є й військові жінки — для них естетика має більше значення, ніж для чоловіків, і мене тішить, що нам є що запропонувати, чим допомогти», — додав лікар.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!