На сьогодні метою російських окупантів лишається напівоточення з перспективою повного відточення Покровська. На цьому напрямку загарбники намагаються розвивати флангові операції та атакувати з флангів.
Понівечений російським наступом Торецьк. Фото з відкритих джерел
За інформацією зі звіту Інституту вивчення війни, українські захисники відновили раніше втрачені позиції біля Селидового на Покровському напрямку. Проте російські окупанти просунулися поблизу Торецька, а також у коло Великої Новосілки. Для просування по шосе та розвитку наступу на західний фланг російським військам потрібно захопити Велику Новосілку. Це вимагатиме посилення наступальної активності на східному березі річки Мокрі Яли, безпосередньо на південь від Великої Новосілки.
Говорячи про наступ росіян у районі населених пунктів Левадне та Новодарівки, теоретично вони можуть бути спрямовані на те, щоб перерізати дорогу, яка з'єднує Гуляйполе з Великою Новосілкою. Це своєю чергою може погіршити українську логістику у Велику Новосілку перед можливими посиленими російськими атаками для її захоплення.
Військовий оглядач Денис Попович в ефірі «Radio NV» нагадав, що в Торецьку окупанти «просочилися» до центральної частини міста.
«Як бачимо, бої там тривають. Вуличні бої - це відсутність лінії фронту. Там може бути „багатошаровий пиріг“: одна будівля в руках Сил оборони, наступна будівля — в руках збройних сил рф, потім знову Сил оборони. Тобто постійне перетікання позицій. Неможливо сказати, де лінія фронту проходить в місті й чи взагалі вона там існує», — пояснив експерт.
Водночас саме у вуличних боях ЗСУ можуть сточити війська противника, вважає Попович.
«Торецьк може з'їсти, сточити російські війська, знищити їхні резерви, а це перед зимою, на мій погляд, є дуже важливим чинником для того, щоб затримувати їхні наступальні дії», — каже оглядач.
Якщо ж окупантам вдасться захопити Торецьк — це формує пряму загрозу для Костянтинівки, яку, скоріш за все, намагатимуться «взяти» наступною. Тож на сьогодні для ворога актуальний не один напрямок (Часів Яр, який ворог хоче захопити для наступу на Костянтинівку), а й Торецьк.
Разом з тим військовий експерт Владислав Селезньов запевняє, що спроба флангових атак на Торецьк стала марною для противника. Окупанти намагались взяти гарнізон ЗСУ в Торецьку в оточення, проте втратили чимало ресурсів. Тому повернулись до старої тактики, яка була напрацьована ще під час Першої та Другої чеченської війни — спочатку активно застосовували КАБи та артилерію, щоб гарантовано знищити будь-яку будівлю в місті. Тож армія рф може й надалі кидати на Торецький напрямок максимальну кількість техніки та живу силу.
«Якщо російські окупанти й далі не будуть рахувати втрати, а також кидати всі сили та засоби на цей напрямок, то вони й далі просуватимуться», — зауважує Селезньов.
Крім того, речниця Луганського угруповання військ ЗСУ Анастасія Бобовнікова також повідомила, що окупанти під час штурмових операцій у Торецьку переодягаються у цивільний одяг. Що є воєнним злочином, якщо це підтвердиться.
Скриншот з карти війни «Deep State»
Скриншот з карти війни «Deep State»
Військовий експерт Дмитро Снєгирьов повідомив, що окрім інших «гарячих» локацій — росіяни активізували бойові дії на Курахівському напрямку, щоб оточити підрозділи Сил оборони в Кураховому. Це дасть їм можливість флангового охоплення ЗСУ, а також дозволить взяти під контроль логістику нашої армії. Втім, найголовнішою причиною є створення умов для розширення лінії бойового зіткнення шляхом активізації бойових не тільки на західних регіонах Донецької області, а й вже Запорізької області.
«Окупанти чудово розуміють значення захоплення Курахового для подальшого просування вглиб території України. Зокрема, як в Донецькій, так і в Запорізькій області», — зауважив експерт у прямому ефірі телеканалу «Еспресо».
Разом з тим керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко прогнозує, що окупанти планують захопити Покровськ ще до Різдва чи Нового року, не заходячи у нього. Однак для цього їм потрібно накопичити більше сил. Подібну тактику військової рф застосовували в Авдіївці.
«Окупанти не готові до серйозних міських і вуличних боїв саме в такому великому за розмірами населеному пункті. Сценарій може бути таким: створити флангові „клешні“, які будуть нависати над Покровським, а потім, коли ворог помічає, що вони накопичили достатньо сил, піти в цей наступ», — наголосив військовий експерт.
Зауважимо: щодо невеликих населених пунктів, окупанти практикують іншу тактику — заходять до самого міста, як це сталося у Торецьку.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!