«Вухатий» мерч бійця з позивним «Бургер» закуповують навіть за кордон — не лише бійці для себе та сімей, а й для чотирилапих улюбленців.
Фото з телеграм-каналу "Бургера"
Аскольд Смогоржевський з позивним «Бургер» — український ізраїльтянин, який частину життя провів за кордоном, куди виїхав разом з мамою ще у юнацтві. Коли почалося повномасштабне вторгнення, він уже мав досвід стрільби — здобув його у страйкболі, чим займався роками. І хоч досвіду реальної служби не мав — здобув його вже в Україні, де разом із друзями воює уже понад два роки.
Журналістам «Вчасно» Наталія, менеджерка магазину та кохана Аскольда, розповідає: ідея зародилася ще понад рік тому, коли захисник перед ротацією на Бахмут придбав собі котячі вушка на шолом. Уже на фронті у нього взяли інтерв'ю та зробили фоторепортаж, світлини якого завірусилися в соцмережах. Відтоді про бійця ЗСУ дізналися не лише в Україні, а й за кордоном.
«Коли стало зрозуміло, що „вухаті захисники“ — популярні, в Аскольда з’явилася ідея зробити з цього мерч — панами з котячими вушками. Тоді ми замовили дві пари, і коли вони прийшли — у них все було ідеально: ідея, фасон, якість. Після того ми зрозуміли, що панамам треба дати шанс — і почали їх продавати», — розповідає дівчина.
Фото з телеграм-каналу «Бургера»
Спершу панами з вушками були лише камуфляжними. Пізніше з’явилося й кілька інших кольорів — червоний, рожевий, чорний, олива та джинс. Але найбільше різновидів — саме камуфляжу, оскільки ці панами мають найбільший попит серед військових.
«На цивільних ми навіть не „цілилися“, коли створювали панами. Оскільки в Аскольда все ж мілітарний телеграм-канал, найбільше аудиторії серед військовослужбовців. Але вушка завірусилися настільки, що замовляти їх почали й цивільні. Хоча все ж більшість покупців зараз — військові та їх родини. Найчастіше панами замовляють саме військові. І часто замовлення вони роблять ще своїм коханим або донькам», — каже Наталія.
Крім «вухатих» панам для військовослужбовців, в асортименті «Бургера» є навіть панами для… тварин. Ідея «вушок» для них з’явилася з того, що у нього та Наталі з’явився кіт Кисільчик. Аскольд знайшов його вагітну маму на сході, відбуваючи ротації. І коли та народила — пара забрала собі кошеня.
«У Кисільчика від народження малесенькі вуха, їх фактично не видно. Тому коли ми вже на повну відшивали панами — вирішили зробити одну й для нього. Бо як так: кіт у нас є, вушка в нас також є, а в нього — немає? Ідея всім сподобалася, і коли ми панаму відшили — приміряли, й були у цілковитому захваті. А Кисільчик у той момент був у ступорі, тому в нас був час його відфотографувати. На вигляд це надзвичайно мило, хоч довго панаму котики й собаки навряд носитимуть», — каже дівчина.
Фото з телеграм-каналу «Бургера»
Перші замовлення на продаж «вухатих» панам для тварин були для кішок. Для собак — близько за тиждень. коли Наталя приміряла власну панаму на песика друзів і з’ясувала, що йому вона також дуже пасує.
Відшив панам відбувається на замовлення, орієнтуючись на заміри голови, які роблять замовники. Тож шиють і для дітей, і для чоловіків та жінок, і навіть для тварин усіх габаритів. Вартість однієї людської панами — 1000 грн (при замовленні від двох і більше — по 900). А для тварин — 700 грн. Замовити панами можна у телеграм каналі: https://t.me/tacticool_burger.
На сьогодні, розповідають Наталя та Аскольд, «у світ» пішло понад 250 панам із вушками — як для людей, так і для тварин. Зокрема, «вухатих» побільшало не лише в Україні, а й у Польщі, Італії, Німеччині, Ізраїлі, Швеції та Швейцарії.
Фото з телеграм-каналу «Бургера»
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!