Стоп-кадр відео "Прямий"
Після спроби озвучити в ефірі чергові тези про «ущемления русскоговорящих» на Донбасі та суперечки з ведучою Гриб вийшла зі студії.
«Ви кажете, що є нападки знову на українську мову. А я не вважаю, що є нападки на українську мову. Я як раз вважаю, що є також захист російської та інших мов нацменшин згідно ст. 10 Конституції України», — зазначила народна депутатка в ефірі шоу.
За словами Вікторії Гриб, на її думку, мовний закон протиречить ст. 10 Конституції України в тому, що «на сьогоднішній день в Україні немає російськомовних шкіл».
«І я вважаю, що це є проблема, особливо на Сході», — зауважила Гриб.
На захист такої своєї позиції депутатка навела улюблену тезу прихильників антимовного закону про функціонування одразу декількох мов в європейських країнах.
«Подивіться на таку країну, як Швейцарія, у них немає з цим проблем», — заявила Гриб.
Присутні в студії зауважили, що порівнювати Україну і Швейцарію, меншою мірою, некоректно, тому, як країни мають різний рівень державний устрій та особливості державного формування.
На додачу Гриб заявила, що в школах на Донбасі не викладають російську мову. Проте назвати конкретні приклади шкіл, на прохання ведучої, депутатка не змогла. Згодом після недовгої перепалки Гриб покинула студію.
Зазначимо, що у 2019 році Вікторія Гриб була обрана депутаткою ВРУ від партії «Опозиційний Блок» за виборчим округом № 105 (Луганська область). Попри те, що Гриб пройшла до ВРУ від Луганщини, вона добре відома жителям Добропілля та Покровська.
У Добропіллі вона свого часу очолювала департамент сталого розвитку компанії «ДТЕК Енерго» олігарха Ахметова. Власне саме ДТЕК неофіційно фінансувала передвиборчу кампанію депутатки Гриб у 2019 році.
ЧИТАЙТЕ: ВІДЕО. Хто з нардепів Донеччини працює на Ахметова у ВРУ
Також Вікторія Гриб була радницею одіозного міського голови Добропілля, а нині також народного депутата Андрія Аксьонова. Вже ставши депутаткою, пані Гриб все одно зберегла тісні відносини з Аксьоновим і навіть продовжувала відвідувати судові засідання за його участі щодо корупційних злочинів.
ЧИТАЙТЕ: Суд у справі підозрюваного в корупції мера Добропілля вчергове відклали
Зазначимо, що наразі Конституційний Суд України розглядає подання певної групи народних депутатів щодо конституційності закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Зокрема, автори подання заявляють, що прийнятий ВРУ закон нібито дискримінує нацменшини. Хоча в самому Законі йдеться більше про статус саме української мови як державної. З моменту прийняття мовного закону в Україні регулярно з'являються охочі його скасувати або відтермінувати. Через що українцям доводиться відстоювати рідну мову на вулицях власних міст і перед урядовими будівлями.