Фото з особистого архіву В. Боженова
Чоловік за 50 років, що займається спортом, подолав понад 300 марафонів, ставав багаторазовим Чемпіоном з добового бігу в Україні та закордоном, повідомляє ІА «Вчасно».
Захопився спортом Валерій Боженов ще дитиною, вбачає у ньому сенс життя. Нещодавно він став віце-чемпіоном V Харківського марафону, що зібрав понад 10 тисяч учасників. Спортсмен подолав максимальну дистанцію з другим часом (5:39.46) у категорії «60+».
Такий результат був досягнутий завдяки тому, що атлет бігає кожного дня. Взимку долає до 600 км на місяць, а влітку понад 1000.
Фото з особистого архіву В. Боженова«Результатами забігу у Харкові я трохи не задоволений, — каже Валерій Павлович. — Але це була тільки невелика розминка перед змаганнями, що відбудуться влітку на території сусідньої держави. Туди мене вже запросили, і я поїду представляти нашу державу».
Чоловік має три вищі освіти та знає дев’ять мов. Багато читає, прийняв іслам. З 2010 року носить звання «Посол миру» ООН в Україні та є заслуженим донором з 2009 року. За 37 років донорства він здав 175 літрів крові.
Майстер спорту з добового бігу марафонцем себе не вважає, каже, що бігає не на час, а на довжину. А ще таке витривале навантаження подовжує життя.
Фото з особистого архіву В. Боженова«Я себе не вважаю марафонцем, я просто біжу, — каже чоловік. — Можу один, два, а то й три дні бігти. Головне прийти до тієї цілі, яку собі поставив. Треба жити цікаво, але жаліти себе. Перш, ніж навчитися бігати, треба вміти ходити. Краще повільно бігти, аніж швидко йти. Бо при ходьбі, коли ми відриваємо одну ногу, то іншу ми поставимо тільки тоді, коли друга вже на землі. В цей час наш хребет постійно перебуває напруженим. А біг — серія стрибків, ми відштовхнулись і якийсь час знаходимо в повітрі, так би мовити у фазі польоту, і наш хребет відпочиває. Проте є й небезпека — приземлення повинне бути правильним, взуття зручним, а покриття рівним».
Попри поважний вік чоловік стверджує, що бігати збирається, ще років двадцять поспіль, звісно, якщо здоров’я дозволить та мріє відвідати 157 країн, де побував на змаганнях у якості туриста.