Жителі окупованої Луганщини мають проблеми з водою, світлом та газом. Після «виборів» людей відключили від усіх благ цивілізації.
Ілюстративне фото
На окупованих територіях Луганщини люди продовжують жити під російською диктатурою. Тут завершилися «вибори», а з ними і обіцянки.
Окупанти продовжують поширювати міфи про «гарне» життя, затримують виплати, не відновлюють житло, ба більше — планують зносити будівлі, повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.
«Так звані „перші вибори“ скінчилися — населенню перестануть обіцяти скоріше відновлення. Замість цього поступово зноситимуть зруйновані під час штурму міста будинки та інфраструктуру, позбувшись тим самим слідів власних злочинів. Чи на це чекали ті, хто залишився?», — пише Лисогор.
Разом з цим, росіяни зняли черговий фейк про житловий будинок, який нібито зводять в Сєвєродонецьку.
«Насправді ця локація ані до міста, ані до громади відношення не має. Брехня розрахована на російського споживача, — каже керівник Сєверодонецької МВЦА Олександр Стрюк. — Це не Сєвєродонецьк, це Алчевськ, колишні недобудови на вулиці Волгоградській».
Крім фейків та дрібних ремонтів найбільш вцілілих багатоповерхівок, загарбники більше нічого не зробили. Лише облаштували окремі будинки модульними котельнями. Централізоване опалення по місту вони не відновили. Сєвєродонецьк залишається в руїнах.
У Лисичанську ситуація не краща. Вибори пройшли й все відключили. Місцеві скаржаться на високі ціни та проблеми із оформленням документів. У відповідних держорганах відмовляються обслуговувати пенсіонерів. Приймають лише по кілька людей на добу.
«Сьогодні зв’язок з’явився у Лисичанську. Вдалося поспілкуватися зі знайомими старими, які там живуть. Давно не зідзвонювався з бабусею Розою. Говорить важкувато, але не сумує. Люди жартують, мовляв, пройшли вибори й все відключили — світло, газ», — пише користувач у місцевих чатах.
За словами жінки, люди мають проблеми з водою. У дев’ятиповерхівках вивели кран надвір і з підвалу набирають воду, бо нагору не качає.
«Щоправда, є одна дев’ятиповерхівка, там стік йде, вода є постійно. Туди, коли зовсім погано всі ходять, набирають. Є проблеми із світлом та газом. Зазвичай на газ включали генератор, а тепер його відключили й треба купувати бензин. Іти нема кому, далеко заправка.
Магазини у нас працюють, є товари першої необхідності, але ціни дуже кусаються. Ще є проблема із паспортами. Місцеві кажуть, що не можуть отримати документи. Адже без російського паспорта не надають послуги. Документи подають, але людей багато. Усі намагаються швидко зробити, але не виходить", — розповіла місцева.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!