13-річний Кирило Передрій — молодий інтерв'юер. Скоро буде рік, як хлопець веде блог на ютубі. Тут він бере інтерв'ю в зірок шоубізнесу, українських та іноземних політиків, громадських діячів та представників культури.
Кирило з посолкою США в Україні Бріджит Брінк та з Міністром оборони України Олексієм Рещніковим/соцмережі хлопця
З липня минулого року на каналі Кирила з’явилося понад 150 різноманітних розмов. За цей рік він зумів познайомитися з журналістом Віталієм Портниковим, журналістом та громадським діячем Богданом Логвиненком, посолкою США в Україні Бріджит Брінк та іншими відомими особистостями.
Журналістам «Вчасно» хлопець розповідає - майже за рік роботи журналістика зовсім не втомила Кирила. Схоже навпаки — він увійшов в азарт. Каже, що знав, куди йде, а тому медіа для нього не є сферою, де вигорає. Попри це, тепер юному журналісту доводиться добре планувати свій час, адже щодня у нього чимало розмов.
«У мене буває по 10 інтерв'ю на день, і за цей період я навпаки заряджаюсь по повній енергією. Окрім того, мене ще дуже заряджають уроки з моїм викладачем з англійської Дмитром, а також моєю викладачкою з журналістики Інною», — зазначає хлопець.
Кирило Передрій з нардепом Ростиславом Тістиком/соцмережі хлопця
Кар'єра юного інтерв'юера почалася зовсім не з інтерв'ю.
Спочатку він колекціонував автографи відомих та цікавих йому зірок, акторів чи політиків. Писав їм паперові листи з проханням надати автограф, а потім збагнув, що з цими людьми можна ще й говорити.
Згодом за порадою репетиторки з журналістики, яку спеціально знайшов, аби вона помогла поглибити знання та навички, почав проводити свої розмови. Так і з’явився канал на Ютубі «Цікаво».
Хлопець наголошує - хоч і публікує відео на Ютубі, блогером себе не вважає, а перш за все він журналіст.
«На мою думку, блогерство кардинально відрізняється від журналістики. Я не веду блог, я не ютубер. Так, моя платформа це Ютуб, але це трошки різні речі. Мене навіть ображає, коли мене називають блогером. Я людина, яка бере інтерв'ю, а тому я інтерв'юер, журналіст. Для мене це велика різниця», — коментує хлопець.
Автограф Кей Айві для Кирила. Джерело: соцмережі хлопця
Автограф Томаса Андерса для Кирила. Джерело: соцмережі хлопця
На думку Передрія, якщо людина хоче чимось займатися, то може робити це в будь-якому віці. Таким чином, хлопець вважає, що коли дітям чи підліткам кажуть «ти ще малий» — це неправильно. Тому молодому поколінню та усім, хто хоче чогось досягнути, радить, перш за все йти до своєї мети — хоч і помаленьку та невеликими кроками.
Спілкуючись з дорослими людьми, які працюють у серйозних професіях та сферах, Кирило виконує зовсім не дитячу роботу. Питаємо, чи підліток почуває себе дорослим та отримуємо зовсім несподівану відповідь.
«За період повномасштабної війни, думаю, кожна дитина подорослішала. Тому я не думаю, що в нас залишились діти. В нас залишились дорослі діти», — стверджує Кирило.
Для того, щоб більше встигати, день інтерв'юера починається о 5:30 ранку. Хлопець щодня планує багато справ, а тому встановив додаток «планер» на смартфоні. Так окрім планування та проведення інтерв'ю за день ще потрібно змонтувати відзняте. Таким чином, якщо справи журналістські завершуються зазвичай о 17 — далі ще треба працювати над технічними моментами.
«Закінчується у мене день в дуже різний час, іноді це буває навіть 1 ночі, але це рідше, частіше о 22. В цей час я востаннє переглядаю новини за весь день. Буває, що наступного дня вже встаю о 5:30 і пишу людям з проханням взяти інтерв'ю. Максимум за день у мене було близько 10 інтерв'ю, може 12. Бувають ще дійсно завантажені дні, коли ти дуже хочеш спати — думаю, в кожного є таке.
У мене зараз немає навчання, а тому маю багато часу на журналістику. Зараз ця справа заполонила мій простір. До речі, в той день, коли я мав 12 інтерв'ю, то не встигав навіть зробити перерву на якийсь чай. У мене не було часу. Тобто береш інтерв'ю, говориш з нею, дзвониш наступній людині, і от так от вимикаєш, вмикаєш, це все у такому стані нон-стоп. Я вважаю, що треба працювати кожного дня — і я багато працюю, може це не скромно, але це правда"
Інтерв'ю Кирила з головою Львівської ОВА Максимом Козицьким/соцмережі хлопця
Кирило та мер Дніпра Борис Філатов/ соцмережі Кирила
Кирило каже, що не має жодної гри ні на комп’ютері, ні на телефоні - ця справа йому не до душі. Зокрема, журналістика пріоритетніша, аніж друзі, а тому якщо має справи, то буде спочатку робити їх. Хлопець додає, що тільки іноді може зі знайомими піти на чай, адже йому не хочеться займатися буденними речами.
«Я сам зробив із себе такого трудоголіка, мені здається, це правильно. Тобто якщо ти лежиш цілими днями на дивані і нічого не робиш, це дуже погано і я так робити не хочу».«Я підписаний на Телеграм-канал Дмитра Гордона, також стежу за Віталієм Портниковим, читаю 1+1, Уніан. Загалом я більше читаю ЗМІ. Я намагаюсь дивитися різні медіа і аналізувати, як вони це подають, аби й самому розуміти, як мені це сприймати і говорити про це. Хочу, щоб було порівняння і баланс думок».
Журналістом на місцевому рівні Кирило лишатися не хоче, бо Покровськ це невелике містечко, а йому цікавіше працювати на ширшу аудиторію.
Наразі більша частина інтерв'ю на каналі Кирила записані дистанційно. Нові технології дозволяють говорити зі спікерами просто з власного дому. Відтак, підліток каже, що така схема йому підходить і наразі жодних переїздів не планує. Зокрема, якщо йому треба працювати офлайн, може і поїхати куди треба.
«А вже в майбутньому — куди доля занесе, там і буду дивитися…», — підсумовує підліток.
Джерело: соцмережі Кирила
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!