КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» визначилося з підрядником, що за 97,5 мільйонів гривень до червня 2021 року має побудувати сміттєперевантажувальну станцію із сортувальним обладнанням у Бахмуті. Ним стало ТОВ «Хозхімсервіс». Про це свідчать дані в системі Prozorro, повідомляє ІА «Вчасно».
ТОВ «Хозхімсервіс» відоме систематичною участю у торгах з пов'язаними фірмами та фігурує в численних кримінальних розслідуваннях з розтрати бюджетних коштів.
Тільки днями фірма завдяки участі в тендері, що мав ознаки змови, отримала підряд на будівництво училища олімпійського резерву ім. С. Бубки в Бахмуті вартістю 169 мільйонів гривень.
Крім того, раніше, «Хозхімсервіс» схожим чином «розпилило» 300 мільйонів у Покровську та Родинському на закупівлях за кошти Європейського банку. Але тоді наглядачі від останнього, розібравшись в ситуації, призупинили фінансування. Цьому сприяло журналістське розслідування ІА «Вчасно», в результаті якого виявлені були схеми розпилу виділених коштів.
Інший скандальний випадок — дані кримінального провадження свідчать, що «Хозхімсервіс» за 11 мільйонів гривень проклало дорогу в зовсім не передбаченому проєктом будівництва місці.
Загалом, у судовому реєстрі знаходиться понад 80 документів, які стосуються цивільних та кримінальних проваджень, в яких фігурує фірма. Правоохоронні органи Києва, Запоріжжя, Донеччини підозрюють її посадових осіб в розробці злочинних схем незаконного збагачення за рахунок бюджетних коштів.
Зареєстроване ТОВ «Хозхімсервіс» у Києві в так званому «тендерному гнізді»: за однією адресою із 706 іншими підприємствами ти ФОПами.
Проте фірма має донецьких власників.
Ними є Алла Кізіменко разом з сином Давидом. Інший син Алли Кізіменко, Марк, числиться керівником фірми.
А батько Давида та Марка — Олег Кізіменко — тривалий час обіймав впливові державні посади і зрештою зрадив Батьківщину.
Ще у 2000-ні той очолював департамент капітального будівництва при ДонОДА. А за часів президентства Януковича Кізіменка старшого чекала кар’єра начальника управління капбуду вже при відповідному міністерстві, а потім крісло заступника голови Севастопольської міської адміністрації.
Після анексії Криму Російською Федерацією, Кізіменко почав працювати на окупаційну владу. Восени 2018 року його заарештували у Херсоні за підозрою у держзраді, але вирок у 5 років ув'язнення суд замінив на випробувальний термін в один рік.
Варто зауважити, що це далеко не перший випадок співпраці обласних чиновників з екології з ТОВ «Хозхімсервіс». Замовник нинішніх робіт — КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» до цього уклав з фірмою 5 договорів на будівництво полігонів ТПВ на загальну суму майже 300 мільйонів гривень.
Як результат — правоохоронці розслідують докази незаконного видобутку ТОВ «Хозхімсервіс» корисних копалин місцевого значення під час рекультивації полігону ТПВ в Слов'янську.
ЧИТАЙТЕ: На Донеччині розслідують видобуток корисних копалин одіозною фірмою
Крім того, безпосередньо департамент екології та природних ресурсів ДонОДА віддав фірмі підряд на реконструкцію парку в Маріуполі вартістю 37 мільйонів гривень.
Варто зазначити, що відповідно до Програми поводження з відходами на 2016−2020 роки, що її розробив департамент екології та природних ресурсів ДонОДА, сміттєперевантажувальну станцію в Бахмуті планували збудувати ще в 2017-му. Крім того, такі станції планувались також в Торецьку, Слов'янську, Костянтинівці та Лимані.
При цьому, вартість кожної з них прогнозували в межах 15 мільйонів гривень.
Окрім перевантажувальних, мало бути ще 9 сортувальних станцій. Станом на тепер нічого з того не збудовано. За словами чиновників з екології, зрив будівництва викликаний браком коштів.
Зазначимо, що діяльність Сергія Натруса і підвідомчого йому департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації неодноразово супроводжувалася різноманітними скандалами і розслідуваннями. Чиновник неодноразово підозрювався громадськістю та журналістами Донеччини в створенні і покриванні схем «розпилу» обласного бюджету.
ЧИТАЙТЕ: 11 «друзів» Натруса або Що чистить Департамент екології ДонОДА: довкілля чи бюджет?
Ряд проєктів, що впроваджуються Департаментом, розслідувався або розслідується зараз правоохоронними органами. Зокрема, розслідуваннями і скандалами обернулися такі проєкти, як реконструкція Саду Бернацького в Краматорську, очисних споруд в Бахмуті, парків в Слов'янську і Вугледарі.
Афілійоване з департаментом екології та природних ресурсів КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» також викликає багато запитань. Підприємство стабільно зазнає збитків. При цьому посадовцям КП з обласного бюджету продовжують виділятися мільйони гривень на придбання установок, спецавтомобілів та впровадження новітніх програм, значимість та рентабельність яких викликає великі сумнівни.
Тіньові бухгалтерські схеми та фігурування підприємства у кримінальних справах викликають інтерес не тільки аудиторів, але й правоохоронців.