Які ціни та зарплати в окупованому росією Лимані на Донеччині: люди діляться інформацією у соцмережах.

Ринок біля виконкому й ковбаса по 500 гривень: хроніки життя в окупованому Лимані
Ринок біля виконкому й ковбаса по 500 гривень: хроніки життя в окупованому Лимані

У місті «ловить» зв’язок мобільних мереж окупантів, тож люди з окупації повідомляють рідним про обстановку в Лимані.

Так, гривні міняють на рублі за курсом 1,4. Однак гривні теж в обороті. Міняють навіть долари. 100 доларів — 6000 рублів.

«Хліб у торгашів вже по 50 рублів. Ковбаса у п'ятницю була по 500, сьогодні — по 700 рублів», — пишуть користувачі. Тобто за палку ковбаси людям доведеться викласти принаймні 500 грн.

Сало коштує приблизно 120 грн, м'ясо — 220, помідори — 50-100, молоко на ринку — 100. «Магазини працюють на ринку та є імпровізований ринок біля виконкому», — повідомляють у мережі. Також замовити доставку продуктів за нижчими цінами можна у ділків, що їздять до Сватового на окупованій Луганщині.

Гуманітарку возять здебільшого до лікарні
Рашисти видали місцевим одноразову допомогу по три тисячі рублів. Також почали виплати пенсій. Основна можливість працевлаштування — прибирання сміття та руїн. За це платять 11 000 рублів (приблизно 7 800 гривень), але навіть тут окупанти знущаються з людей: вираховують дві тисячі якихось податків.

Поновлює роботу медичне училище зусиллями викладачів, що перейшли на бік окупантів. Беруть без усіляких вступних випробувань. Гуманітарку росіяни активно возять до лікарні, де працюють відряджені з Башкирії та інших віддалених регіонів російської федерації лікарі. Більшості містян допомоги не дістається.

Також російські волонтери рапортують про «евакуацію» з Лимана мирних жителів. Когось везуть до Єнакієвого та Донецька, а когось — далі до росії. На яких умовах вивозять та які зручності надають у подальшому — невідомо.

Не вщухає мародерство.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

Новини Донбасу, Лиман, війна, окупація, Донеччина, росія, ціни