У 2020 році Програма ООН із відновлення та розбудови миру плануює профінансувати близько 50 проєктів громадянського суспільства Донбасу
Новий грантовий конкурс проєктів місцевого самоврядування та реформи з децентралізації влади на Донеччині та Луганщині стартує навесні 2020 року. Планується підтримати близько 50 проєктів у 7 напрямках, повідомив журналістам ІА «Вчасно» спеціаліст з територіального об’єднання Дмитро Курочка.
У цьому році вже були успішно реалізовані 26 проєктів в чотирьох напрямках: організація та моніторинг якості надання муніципальних послуг, реалізація місцевих стратегічних планів у сфері економічного розвитку, антикорупційцний моніторинг діяльності ОМС, заохочення участі громадян на місцевому рівні.
У 2020 році до вищезазначених додаються 3 нових напрямки: розробка та впровадження соціальних послуг; розробка місцевих соціально-економічних стратегій, орієнтована на дотримання прав людини і гендерної рівності; та реалізація проектів, направлених на дотримання права людини і гендерну рівність.
За першими чотирма напрямками фінансування складатиме до 10 000 доларів, решта до 5 000 доларів, тривалість проєктів — до 5 місяців.
«В наступному році ми збільшимо географію цього грантового конкурсу, — розповів Дмитро Курочка. — У Донецькій області додаються міста Бахмут та Вугледар, у Луганскій області ми дамо можливість брати участь у проєкті громадам з Мілового, Марківки, Білолуцька, Привілля, Лозно-Олександрівки, Троїцького та Нижньої Дуванки».
Як і цього року брати участь у конкурсі зможуть не лише громадські організації з досвідом, а і новачки. В успіху проєктів європейські донори не сумніваються.
«Наш технічний партнер ГО „Взаємодія Плюс“ проводить з новачками навчання, супроводжує їх та допомагає протягом всієї реалізації проєктів. Для нас важливо дати шанс новим громадам», — зазначив Дмитро Курочка.
15−16 грудня у Святогірську відбувся Форум організацій громадянського суспільства Донеччини та Луганщини, який зібрав цьогорічних переможців Програми малих грантів, лідерів активних ОГС, представників органів місцевого самоврядування цільових громад.
Учасники обговорили питання залучення громадян до розробки та реалізації місцевої політики з метою підвищення якості життя, скорочення бідності та соціальної інтеграції, кращого доступу до основних послуг та зазначили плани на майбутнє.
Захід проводився в рамках компоненту «Місцеве врядування та реформа з децентралізації влади», який працює в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.