На Луганщині екоінспекцію не пустили на сєвєродонецький «Азот» олігарха Фірташа / скріншот з відео Єгора Фірсова
До інспекторів вийшла людина, яка назвала себе представником охорони і почала заважати проходу по території, повідомив в.о. голови Держекоінспекції України Єгор Фірсов.
«Все це відбувалось у грубій формі, майже з матюками, „охоронець“ відчуває себе господарем і майже богом. Йому абсолютно байдуже на всі держоргани, хто б туди не прийшов. Звичайно, що проблема не в охоронці, це позиція керівництва підприємства та його власника. Навіть доручення прем’єр-міністра для них не є аргументом», — зазначив Фірсов.
ЧИТАЙТЕ: На Донбасі Держекоінспекція розпочала перевірки підприємств-забруднювачів
За його словами, останній раз екологічна перевірка на «Азоті» відбулась у 2013 році.
«Азот» — підприємство хімічної промисловості, яке виробляє аміачну селітру, карбамід, азотну кислоту, аміак та інше. Виробництво таких речовин має величезні ризики і завдає шкоду навколишньому середовищу. Про це неодноразово наголошували громада міста, журналісти і активісти.
Кінцевим беніфеціаром заводу є олігарх Дмитро Фірташ.
«Недопуск» для підприємства-забруднювача сьогодні коштує 750 гривень. Навіщо допускати екоінспекторів, які нарахують реальні збитки? Наразі має бути прийнятий закон, яким передбачене розширення повноважень ДЕІ і підвищення штрафів за «недопуск». Для підприємства це має стати невигідно, а державі вчасний екологічний контроль дозволить нарешті контролювати забруднення довкілля", — вважає Фірсов.