Жителька Краматорська Донецької області Оксана Проселкова запустила у соціальних мережах проєкт «Автентична Донеччина» / фото: espreso.tv
У Фейсбук-спільноті під назвою «Автентична Донеччина» вчителька з Краматорська Оксана Проселкова розміщує самостійно та перепощує з інших джерел інформацію про традиційні пісні, строї, танці Донецької області. Також пані Оксана запустила канал на Ютубі, щоб всі бажаючі могли знайомитися з культурою Донеччини через відеолекції, повідомляє ІА «Вчасно».
Спочатку до спільноти долучалися друзі та однодумці засновниці, однак наразі, через 10 днів після створення, учасників у групі назбиралося більше тисячі. Вона стала таким місцем, де всі бажаючі після роботи чи впродовж дня можуть зайти, дізнатися щось нове, подискутувати з того чи іншого питання.
«Я не фахівець у цій сфері, а просто зацікавлена людина. Це моє хобі. Я просто розумію, що ця інформація потрібна людям, існує шалений запит», — каже Оксана Проселкова.
Головна мета такого майданчика, за словами засновниці, це об’єднання небайдужих людей, обмін інформацією та знайомство з автентикою — доказами походження та вірогідності культури Донеччини. Адже існує багато міфів щодо цього, а в результаті — необізнаність звичайних людей.
«Треба, щоб люди почали знайомитися в автентикою, щоб було менше шароварщини. Бо зараз той одяг, який одягають діти на народні виступи, ні про що. Пісні, які співають, ні про що. Вони не ідентичні. Але в нас є чудові колективи, які співають стародавні українські пісні. Уявіть тільки, деяким пісням по 200 років. Є колектив, який відроджує народний танець Донеччини. Вони можуть показати свої таланти, проводити майстер-класи, вчити людей», — зазначає Оксана Проселкова.
У намірах жінки — долучати до обміну інформації однодумців з Добропілля, Бахмута, інших міст та районів Донеччини і Луганщини, а також проводити практичні заходи, наприклад, експедиції до сіл регіону, де досі живуть бабусі-носії унікального культурного, мистецького спадку.
Пані Оксана підкреслює, що, звісно, не обходиться робота проєкту без хейтерів. Деякі вказують на якісь помилки та неточності, а хтось уперто розповсюджує фейки та міфи, що нібито на Донеччині немає української культури, і взагалі тут має бути «русский мир»:
«Донеччина — мало вивчений регіон. І нам просто треба об’єднуватися, показувати, що ми єдині, знайти щось монолітне. Бо якщо не будемо цього робити, знайдуться ті, хто будуть нав’язувати думку про „русский мир“. Тому знаходимо в собі сили продовжувати цю справу. І, як-то кажуть, собака лає, караван іде».
Долучитися до спільноти «Автентична Донеччина» можна за посиланням: https://www.facebook.com/groups/120689925929441/. Перегляд відеолекцій доступний ТУТ.