У Слов’янську на Донеччині поліція встановлює особи людей, які принижували та вигнали з салону маршрутного таксі жінку, яка розмовляла українською мовою.

Поліція відкрила крімінальне провадження по факту образи жінки через українську мову / Скріншот відео
Поліція відкрила крімінальне провадження по факту образи жінки через українську мову / Скріншот відео

Відео конфлікту виклала у соцмережі жінка, яка постраждала, її ім'я Рита Мазанкова.

У коментарі до відео вона розповіла, що конфлікт стався через коронавірус. Рита зробила зауваження жінці, яка їхала без маски, але додаткове роздратування викликало те, що зробила вона його українською мовою. Пасажири почали ображати та решті решт вигнали з маршрутки.

Усе, що трапилось, Рита Мазанкова зняла на відео.

«Приїхали на наш схід, життя від вас немає, — кричала Рити розлючена жінка. — У Слов’янську, так і балакай по-слов'янськи, зі своїми „мовами“ уже „заколєбалі“, люди вже не знають, як говорити».

Також інший пасажир маршрутки, чоловік, що сидів біля дверей, з матюками вимагав вимкнути камеру і погрожував фізичною розправою.

Користувачі соцмереж ідентифікували жінку, яка вимагала спілкуватися «по-слов'янськи». Це жителька міста, яка брала участь у місцевих виборах від політичної партії «Наш край».

Жінка працювала вихователем у трьох дитячих садках, спеціалістом абонентського відділу і бухгалтером. Зараз — на пенсії.

Офіційних заяв від політичної партії «Наш край» щодо мовного скандалу станом на 28 жовтня не було.

Особу чоловіка, який погрожував і лаявся, поки що не встановили.

Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознакам». Санкція статті передбачає покарання від штрафу до трьох років позбавлення волі.

Поліціянти встановлюють обставини події та всіх учасників конфлікту.

Поліція, мова, Слов'янськ

Додати коментар