Фото з архіву "Вчасно"
Офіційним державним святом він став у 1999 році після підписання Леонідом Кучмою відповідного указу.
Сьогодні, 22 січня, також прийнято згадувати подію, що відбулася в 1918 році — прийняття IV Універсалу Української Центральної Ради, який проголосив повну незалежність УНР.
ЧИТАЙТЕ: Міст єднання: мешканці прифронтової Донеччини разом з військовими зустріли День Соборності
Переговори між УНР та ЗУНР про об’єднання йшли з жовтня 1918 року. Акт був проголошений саме 22 січня 1919 року на урочистому зібранні в Києві, на Софійській площі. Єдиним гербом об’єднаної держави став тризуб.
Втім, об’єднання так і не було завершено — ЗУНР проіснувала до літа 1919 року, а через рік зникла з політичної карти і УНР, чиї території увійшли до складу СРСР і Польщі.
ЧИТАЙТЕ: ВІДЕО. На Донеччині розгорнули величезний прапор України
Яскравим проявом єдності, волі українського народу до свободи став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки. Мільйони тоді ще радянських українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.
Відтоді в Україні «живі ланцюги» створювались неодноразово, символізуючи єдність українського народу, а День Соборності наразі відзначається на державному рівні вже щороку.
Патріотичні акції та заходи щороку відбуваються і у містах Донеччини. Цього року через карантинні обмеження святкування перейшли в онлайн. Так, українцям пропонують долучитися до онлайн-ланцюга єдності. Для участі треба зареєструватися на сайті проєкту «Ланцюг Соборності». Фотографії учасників вишикуються у ланцюжок, який стартує у Києві і сягне Сімферополя. Він 5 разів перетне Дніпро: на мосту Патона, де традиційно будували живий ланцюг єдності кияни, біля Черкас, Кременчука, у Дніпрі та Запоріжжі.