Віталій Пилипенко родом з Львівщини. До початку війни на Донбасі чоловік жив і працював в Ізраїлі. Повернутися в Україну чоловіка змусили трагічні події, які розгорнулися на Батьківщині сім років тому.
Але повернувшись додому у військкоматі Віталій почув, що захищати країну на Схід його не відправлять.
Зібрати необхідну екіпіровку допомогли волонтери і друзі. Вже під час вишколу у добровольчому батальйоні чоловік опинився у зовсім новій для себе реальності. Тут Віталій зустрів таких самих людей, як і він сам — вмотивованих, небайдужих і тих, кого з різних причин не взяли в ЗСУ. Те, що незабаром колишні медики, вчителі, кухарі та водії стануть бойовими десантниками та пройдуть найгарячіші точки фронту — ніхто з них не знав.
«Якось до нас на полігон приїхав один бравий чоловік у гарній військовій формі та тільняшці та запропонував поповнити лави 81 ОАМБр. Я тоді не особливо розумів, у чому різниця між десантом та іншими піхотними підрозділами. У той час вже точилися бої за Донецький аеропорт. Пам’ятаю, я сказав, що дуже люблю літаки. На що військовий відповів: „На рахунок політати не обіцяю, але в аеропорту побуваєш“. Як наврочив», — іронізує Віталій.
Так у складі 81 аеромобільної бригади з’явилася розвідувальна рота зі складу добровольців. Чоловіки несли службу на першій лінії оборони, тому опановувати усі військові тонкощі доводилося у коротких перервах між обстрілами російських регулярних військ.
Майже з перших днів почали гинути хлопці — це був період найважчих боїв за донецький аеропорт, який лишався останнім форпостом України на цій території.
На той момент добровольці вже чітко знали, що воюють з військами РФ. У вбитих та полонених «сепаратистів» були при собі російські паспорти і посвідчення військових. Тоді прийшло розуміння, що вмотивованим кухарям та вчителям під силу зупинити добре підготовлену армію ворога. Це усвідомлення зміцнювало бойовий дух українського війська і не давало спокою росіянам.
Серед бойових побратимів Віталія було багато вихідців з Донеччини. За словами атовця, багато з них по сьогодні на фронті.
Перше поранення Віталія одразу виявилось важким. Під час знешкодження диверсійно-розвідувальної групи противника загинули двоє бойових побратимів, ще декілька отримали поранення. Ворожа куля пробила обличчя чоловіка та перемістилася в ключицю. Попри важкий період реабілітації Віталій навіть не думав про те, щоб закінчити службу.
«Я це називав відпусткою, — жартома згадує чоловік. — Ніби я поїхав трохи відпочити, щоб незабаром повернутися. Так в принципі й було. Наперекір вмовлянням лікарів, після реабілітації я знову потрапив на передову».
Далі були нові поранення і чергові довгі періоди реабілітації. Під час лікування Віталія підтримували побратими і волонтери. Серед тих, хто доглядав за бійцем була волонтерка з Дружківки. Так у лікарняній палаті Віталій зустрів своє рятівне кохання — майбутню дружину Ярославу, а з нею і ще один стимул залишитися на Донеччині вже назавжди.
З часом перенесені важкі поранення і контузії почали даватися в знаки. Лікарі попереджали чоловіка, що ще одного поранення він може не пережити. Відтоді Віталію все ж таки довелося покинути військову службу.
Під час місцевих виборів 2020 року Дружківка стала одним з небагатьох міст на Донеччині, де до складу міськради обралися активісти — представники демократичних сил. Серед них був і ветеран АТО, колишній доброволець Віталій Пилипенко.
Однодумці Віталія зазначають, що чоловік має загострене почуття справедливості та добре вміє гуртувати людей навколо спільної справи. А здобутий досвід військового став у пригоді вже у мирному амплуа депутата.
ЧИТАЙТЕ: Активісти у владі та об’єднання задля змін: результати виборів у Дружківці
Тепер разом зі своєю командою у Дружківці чоловік відстоює права громади на демократичне самоврядування і не дає прихильникам проросійських партій одноосібно панувати у сесійній залі.