Соціальний хаб у Новгородському було створено задля об'єднання громади, створення простору для громадських організацій, спільного пошуку шляхів розвитку селища.

Селище Новгородське на Донеччині, яке постраждало від збройного конфлікту, відзначило відкриття першого громадського хабу ініціатив, який отримав назву «Український Нью-Йорк» на честь історичної назви селища. Про це повідомляється на сайті Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН).
Хаб слугуватиме місцем, де розроблятимуться місцеві ініціативи й базуватимуться громадські організації.
ЧИТАЙТЕ: Нью-Йорк на Донеччині: комітет Ради повернув історичну назву прифронтовому селищу
Крім цього, у громадському хабі функціонуватимуть центр психологічного здоров'я, медіацентр і навчальний центр, де для мешканців громади проводитимуть тренінги з прав людини, розвитку соціальних навичок (таких як лідерство, командна робота і комунікації), а також розроблятимуться молодіжні ініціативи.
Селище Новгородське, розташоване на відстані усього декількох кілометрів від «лінії зіткнення» між підконтрольними і непідконтрольними територіями Донеччини, зазнало значних руйнувань на початку збройного конфлікту в Україні, який триває вже сім років.
На церемонії відкриття нового громадського хабу заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані наголосила, що новий центр є символом того, що люди можуть досягти завдяки співпраці заради спільного блага.
«Цей центр допоможе об’єднати людей, які прагнуть розвитку своєї громади. Він надасть їм можливість створити громадські організації і розробляти ініціативи, а також мобілізувати ресурси для покращення своєї громади. У ці складні часи важливо, щоб усі люди в Україні, зокрема і на Донеччині, подолали свої розбіжності й знайшли спільну мову заради розбудови кращого майбутнього», — наголосила пані Фоуані.
Новий центр був створений спільними зусиллями місцевої громади, міжнародних агенцій зі сприяння розвитку, а також приватних компаній у регіоні. Близько половини коштів на будівництво центру надійшло від місцевих компаній. Решту коштів було зібрано за рахунок внесків УВКБ ООН та ПРООН за підтримки урядів Данії, Швейцарії і Швеції в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Загальна вартість проєкту склала близько 63,2 тис. дол. США.
У рамках проєкту було реставровано столітню занедбану будівлю, яка раніше належала кооперативному магазину.
Зазначимо, названий на честь американського міста Нью-Йорк на Донеччині був заснований у 1892 році німцями.
Ідею назвати місто Нью-Йорком приписують двом німцям-засновникам. По-перше, Якову Унгеру — підприємцю, який побудував перший у селищі паровий млин. Він був зачарований американським мегаполісом і тому почав називати своє селище Нью-Йорком. По-друге, інженеру Якову Нібуру — він подарував офіційну грамоту з назвою селища Нью-Йорк своїй дружині-американці, яка нібито дуже сумувала за батьківщиною.
Селище міського типу пробуло з назвою «Нью-Йорк» до 1951 року. Аж допоки радянська влада не видала указ про його перейменування в Новгородське. Були знищені церкви і більшість будівель, які створювали європейський колорит селища.
Останні декілька років ініціативна молодь прифронтового селища домагалася повернення історичної назви.
Фото: Донецька ОДА та ПРООН





Новини Донбасу, Донеччина, ПРООН, Нью-Йорк, Новгородське