Плавець зі Слов’янська Андрій Трусов виборов «срібло» Паралімпійських ігор

Плавець Донеччини Андрій Трусов здобув для України 18-у медаль Паралімпійських Ігор у Токіо.

21-річний плавець зі Слов’янська Андрій Трусов виграв «срібло» на дистанції 200 метрів комплексним плаванням (клас — S7) на Паралімпійських Іграх у Токіо. Про це повідомляє Суспільне.

Для плавця Паралімпіада у Токіо стала дебютною. Попри це, він підходив до неї у статусі чемпіона світу, щоправда на іншій дистанції — 50 метрів вільним стилем.

У кваліфікації Трусов мав третій час, поступившись лише ізраїльтянину Марку Маляру та аргентинцеві Інакі Базілоффу. Попри це, шанс зачепитися за медаль у українського плавця був.

Трусов розпочав виступ у фіналі третім, але за підсумками 150 метрів дистанції йшов першим. Причому плив український плавець, випереджаючи світовий паралімпійський рекорд, який належав іншому представникові України — Євгенію Богодайку.

Проте втримати «золото» на дебютній для себе Паралімпіаді Трусов не зміг. На фініші він випередив світовий паралімпійський рекорд, але став другим — «золото» здобув Маляр, який став новим володарем рекорду.

Андрій Трусов — майстер спорту України міжнародного класу з плавання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату.

ЧИТАЙТЕ: Двоє спортсменів Донеччини вибороли медалі Паралімпійських ігор у Токіо

Срібний та бронзовий призер міжнародного турніру 2017 року, переможець, срібний та бронзовий призер чемпіонату Європи 2018 року, переможець, дворазовий срібний та дворазовий бронзовий призер чемпіонату світу 2019 року, триразовий переможець, дворазовий срібний та дворазовий бронзовий призер відкритого чемпіонату Європи 2020 року, рекордсмен світу та Європи.

Його тренують заслужені тренери України Андрій Казначеєв та Світлана Казначеєва.

Нагадаємо, сьогодні атлетка Юлія Павленко та велогонщик Єгор Дементьєв вибороли для Донеччини дві «бронзи» Паралімпійських ігор-2020.