Спортсмени Донеччини здобули вже 6 медалей Паралімпійських ігор

Спортсмени Донецької області в складі збірної України продовжують підніматися на сходинки п’єдесталу пошани.

На Іграх XVI Паралімпіади, що тривають у столиці Японії Токіо, володарем першої медалі серед спортсменів Донецької області в складі збірної команди України стала Юлія Павленко — майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики із міста Бахмут. Про це повідомляє Управління фізичної культури та спорту ДонОДА.

У змаганнях зі стрибків у довжину серед тотально незрячих атлеток (нозологія Т11) Юлія здобула бронзову нагороду.

Натомість велогонщик з Донеччини Єгор Дементьєв виборов третє місце у гонці переслідування на 4000 метрів.

Також нагороди до скарбнички команди України принесли два спортсмени зі Слов’янська, вихованці заслужених тренерів України Світлани та Андрія Казначеєвих.

32-річний Сергій Кліпперт став автором історичної ювілейної медалі — 500-ї за весь час виступів української збірної на Паралімпійських іграх. У плаванні на дистанції 100 метрів на спині серед спортсменів з порушеннями зору (клас S12) він показав другий результат — 1:00.71 хвилина, поступившись лише представнику Азербайджану Раману Салею (1:00.30).

21-річний Андрій Трусов, дебютант Паралімпійських ігор, посів друге місце на дистанції 200 метрів комплексним стилем серед плавців з порушенням опорно-рухового апарату (клас SМ7). Спортсмен Донеччини показав дуже гідний час — 2:29.99 хвилини, але на фініші з новим світовим паралімпійським рекордом (2:29.01) його випередив Марк Маляр з Ізраїлю.

Володарем п’ятої нагороди для Донецької області став заслужений майстер спорту з плавання, Герой України Віктор Смирнов.

За підсумками четвертого змагального дня, 28 серпня, уродженець Донецька, а нині представник міста Слов’янськ виборов срібну медаль на дистанції 100 метрів на спині серед спортсменів з порушеннями зору (клас S11). У фіналі 35-річний плавець зміг продемонструвати найвищу майстерність та жагу до перемоги, із результатом 1 хвилина 9.36 секунд поступившись лише 17-річному плавцю з Харкова Михайлу Сербіну, час якого склав 1:08.63.

Вчора Андрій Трусов виборов уже другу особисту медаль. Він став призером на 400-метрівці вільним стилем серед плавців з порушенням опорно-рухового апарату (клас S7). Показавши час 4 хвилини 35.56 секунд, він поступився лише володарю нового світового паралімпійського рекорду (4:31.06) Марку Маляру з Ізраїлю.