Нові фейки про війну на Донбасі/колаж Вчасно
«Вчасно» зібрало найпопулярніші фейкові відеоролики, створені російськими пропагандистами та колаборантами з ОРДЛО за останні дні.
Дитячий садок «Казка» попав під обстріл бойовиків 17 лютого, снаряд проломив стіну будівлі. На щастя, дітей на той час не було у кімнаті, вони не постраждали, але троє співробітників закладу отримали контузію. Відразу після цього телеграм-канали луганських бойовиків повідомили, що начебто ЗСУ обстріляли дитячий садок у так званій «ЛНР».
Після того, як з'ясувалося, що дитячий садок знаходиться на підконтрольній українській владі території, пропагандисти змінили тактику. Вони заявили, що обстріл був постановкою української сторони.
18 лютого пропагандисти ОРДЛО заявили, що в окупованій Горлівці сталася атака на хімічний концерн «Стирол». Нібито українські диверсанти намагалися прорватися до території концерну, щоб підірвати цистерни з аміаком та нібито отримали поранення охоронці концерну, а двоє диверсантів загинули. Також заявлялося, що нібито диверсанти розмовляли польською мовою.
Українська розвідка повідомляла про такий сценарій з боку бойовиків що місяць тому.
Метою диверсії бойовиків є звинувачення української сторони у застосуванні хімічних речовин проти мирного населення.
Ватажки бойовиків Пасічник та Пушилін оголосили масову евакуацію жителів Луганська та Донецька.
Але їх «екстрені звернення до громадян» були записані завчасно, щонайменше, за дві доби до цього.
18 лютого ватажки російських терористичних організацій, які контролюють ОРДЛО, оприлюднили відео з оголошенням евакуації населення «у зв’язку з наступом ЗСУ».
Але, відповідно до метаданих відео — як в першому, так і в другому — ці відео були записані 16 лютого. Тобто, за один день де ескалації — коли зранку окупаційні війська почали масово обстрілювати підконтрольні Україні території — та за два дні до оголошення евакуації.
«Народна міліція ДНР» публікує відео перестрілки між «орлдовцями» і начебто підрозділами ЗСУ. Метадані створення цього постановочного «бойовика» показали, що його зняли на 10 діб раніше.
Підірваний старенький «УАЗик» начальника «народної міліції», якого, звичайно, в кабіні не було. А номер машини, як з'ясувалося, ще рік тому стояв на абсолютно інший новій машині.
Російські пропагандисти повідомили, що «українські диверсанти» підірвали газорозподільний вузол «Луганськгаз», що призвело до загоряння трубопроводу «Дружба». Але насправді він там навіть не проходить.
Інформація про вибухи виявилася черговим елементом інформаційної війни Росії. Насправді на відео, що поширювалося у мережі, був заснятий вибух на газорозподільному вузлі на околиці Луганська, який був рік тому. Це не був цілеспрямований підрив, тоді ніхто не постраждав.
«Новина» про потрапляння двох снарядів уже українських «Градів» по об’єктах в Росії — а саме в станицю Мітякінську в ростовській області.
Артилерійські підрозділи зі складу Об’єднаних сил перебувають в районах відведення на відстані понад 21 км від лінії зіткнення, що перевищує максимальну дальність стрільби «Градів» та 122-мм гармати, які є на озброєнні ЗС України.
Терористична організація «ЛНР» звинуватила українську армію в обстрілах, внаслідок яких нібито загинули мирні жителі — вони згоріли у будинку.
На відео, що представили пропагандисти так званої «ЛНР», видно, що будинок, з якого виносять нібито тіла, є недобудованим, не має внутрішньої відділки, лише гола цегла, у вікнах нема навіть рам.
Також на стінах, де нібито вирувала пожежа, немає жодних слідів цієї пожежі — відсутні гар і кіптява.
Все говорить про те, що у будинку не було сильної пожежі, а бойовики просто відзняли у старому та пустому будинку черговий фейк.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у Телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!