«12 годин безперервних перестрілок»: розповідь гвардійця «Ліхача» про оборону Донеччини

Військовослужбовець у 2019 році за особистим бажанням вступив на службу до лав Національної гвардії України. Під час проходження строкової служби зрозумів, що йому до душі військова справа.

«12 годин безперервних перестрілок»: розповідь гвардійця «Ліхача» про оборону Донеччини

У 2020 році підписав контракт та вже за декілька місяців потрапив на свою першу ротацію в район проведення операції Об’єднаних сил. 

«На зимову ротацію я поїхав старшим на одну з військових позицій. Ввечері 23 лютого почалися активні бойові дії на лінії зіткнення, а вже зранку нам повідомили, що розпочалось повномасштабне вторгнення», — згадує про початок війни «Ліхач».

«Наша ротна група відступила до міста Волновахи, саме там згодом було наше перше бойове завдання. Ми вирушили в село Старогнатівка на підтримку танків, але коли почався бій, російських військ виявилося надто багато і нас стрімко оточили. Під покровом ночі ми вийшли з позицій під артилерійські та танкові удари. Всю ніч з танковою ротою ми минали захоплені силами противника населені пункти», — про танкове зіткнення розповідає військовослужбовець.

Відступивши та змінивши позиції, група передислокувалася до міста Курахове. Через декілька днів отримали новий наказ на оборону Волновахи.

«Зайнявши оборону, вранці почався той бій, який я з побратимами та нашим командиром не забуду ніколи. Масований наступ противника, ворожа артилерія та авіація, підтримка танками. Оборона міста тривала 12 годин із безперервними перестрілками. Ми утримували позицію до останнього, саме в той момент я найбільше пишався побратимами за гідну відсіч ворогу. Навіть після поранень гвардійці не відступали, жодних вагань, страху не відчував жоден із нас. Вже за декілька діб ми повернулися до Курахового та отримали нове бойове завдання, а саме зачистка села Степне, де ми ще шість днів тримали оборону, та постійно відбивали атаки противника», — про злагоджену дію під час оборони говорить гвардієць.

Командир роти зазначає, що Дмитро завжди проявляв себе з гарної сторони. Вправно володіє зброєю, має навички надання першої допомоги, завжди допоможе своїм побратимам у скрутній ситуації або просто надасть гарну пораду.

За проявлений героїзм, за чітке виконання поставлених задач у відсічі збройної агресії військовослужбовець з позивним «Ліхач» нагороджений відзнакою командувача Національної гвардії України — нагрудним знаком «За доблесну службу».

Джерело: МВС України

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!  

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev