15-річна бахмутчанка Марія Єфремова стала чемпіонкою світу з боротьби

Борчиня з Бахмута стала найкращою на чемпіонаті світу з вільної боротьби.

У місті Будапешт (Угорщина) відбувся чемпіонат світу з боротьби вільної U17. У складі збірної України виступили три борчині Донецької області, які навчаються в спортивному коледжі ім. С.Бубки. Про це повідомляє Управління фізичної культури та спорту ДонОДА.

На перемогу у ваговій категорії до 49 кг претендували 17 кращих борчинь планети. Блискуче виступила Марія Єфремова, яка вкотре не віддала суперницям жодного очка.

В 1/8 фіналу Єфремова достроково, за півтори хвилини впоралась з Вікторією Камелою (Польща) — VSU 4:0 (10:0). В ¼ фіналу борчиня Донеччини також достроково, за три хвилини перемогла Наргіз Самадову (Азербайджан) — VSU 4:0 (10:0). В ½ фіналу бахмутчанка не залишила шансів Севім Акбас (Туреччина) — VPO 3:0 (9:0). У фіналі Єфремова достроково, за три хвилини здолала спротив Свеньї Джунго (Швейцарія) — VSU 4:0 (11:0).

Здобувши перемогу в фінальній сутичці, Марія виконала переможне коло пошани з національним прапором. На церемонії нагородження наша борчиня отримала золоту медаль і чемпіонський пояс, і в Будапешті пролунав гімн України.

Таким чином 15-річна бахмутчанка продовжила вражаючу переможну серію. Цього року Марія Єфремова виборола два титули чемпіонки Європи (U15 та U17).

У ваговій категорії до 46 кг змагались 15 перспективних спортсменок. На світовій арені дебютувала бахмутчанка Анастасія Задворна. На нашу борчиню очікував найскладніший жереб — зустріч в кваліфікаційному раунді з Комал Комал (Індія), яка спочатку перемогла українку — VPO 3:0 (5:0), а в підсумку стала найсильнішою в цій ваговій категорії. У втішній сутичці за вихід до малого фіналу Анастасія поступилась Аві Вард (США) — VFA 5:0 (6:0), яка стала бронзовою призеркою, а Задворна посіла сьоме місце чемпіонату світу.

ЧИТАЙТЕ: Спортсмени Донеччини здобули нагороди міжнародних змагань у Литві

У ваговій категорії до 69 кг зібрались 14 борчинь, серед яких свій високий клас продемонструвала Євгенія Сєдих.

У кваліфікації Сєдих за півтори хвилини поклала на лопатки Ноемі Осват-Нагі (Угорщина) — VFA 5:0 (6:0). В ¼ фіналу українці знадобилось менше двох хвилин, аби впоратись з Жиберкжан Сабіржановою (Казахстан) — VSU 4:0 (10:0). В ½ фіналу Євгенії домінувала у сутичці з Харшитою Харшитою (Індія) — VPO 3:0 (9:0) і гарантувала собі медаль чемпіонату. На жаль, у фіналі наша борчиня не впоралась з Аміт Елор (США) — VFA 5:0 (10:0) і задовольнилась срібною нагородою чемпіонату світу.

Віцечемпіонка світу Євгенія Сєдих — спортсменка-інструкторка Донецької обласної штатної команди резервного спорту з олімпійського спорту на 2021 рік.

Талановитих борчинь для збірної команди України підготували Андрій і Максим Єфремови, Григорій Шепелєв — тренери-викладачі Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С.Бубки.