Без благ цивілізації, зате з газетами, телемашинами та «помиїчними»: життя на окупованій Луганщині «покращується» щоденно

В захоплених містах окупанти лише годують людей обіцянками відновити електро-, газо- та водопостачання. Натомість лаштують вигрібні ями, антисанітарні «помиїчні», як самі їх називають, та розповсюджують агітацію всіма можливими каналами.

Без благ цивілізації, зате з газетами, телемашинами та «помиїчними»: життя в окупованих містах Луганщини «покращується» щоденно

«Їздив до Рубіжного та Сєвєродонецька. Назбирав три газети, надивився агітроликів з телемашин, нанюхався смороду з вигрібних ям та побачив їх «помиїчні». Дійсно «помиїчні», бо назвати душовими кабінами ті стайні неможливо, — розповідає постійний інформатор «Вчасно» на окупованій території. — Чесно кажучи, на тлі розбитих будинків все виглядає досить органічно та по-росіянські».

Так, в Рубіжному, окупованому понад два місяці тому, окупанти спромоглись налагодити розповсюдження друкованого видання «вєстнік рубєжного». Серед контенту — новини самопроголошеної республіки. Газети також дістаються і Сєвєродонецька. Їх, за словами джерела, роздають у місцях скупчення людей: на локаціях стихійної торгівлі, в зонах «сервісу» та на центральних вулицях розбитого рашистами міста.

«Надавали мені газеток, йду і думаю — навіщо стільки. Аж бачу — біотуалет. Спочатку зрадів, а потім зрозумів, що то звичайна вигрібна яма з вкраденим звідкілясь біотуалетом зверху. Просто над ямою. Не заглядавав в середину, але сморід навколо стоїть відповідний», — ділиться джерело.

У Сєвєродонецьку, як і в ряді захоплених населених пунктів України, з’явились телемашини. З екранів віщають російські пропагандисти, які розповідають про так звані здобутки та перемоги молодих та гордих «республік».

«На проспекті Хіміків стоїть така штука. Волає на пів міста, як все добре, скільки досягнень має народна міліція, скільки зерна викосили, хоча насправді вкрали, та як скоро буде ще краще жити, — розповідає чоловік. — Здивований, що дуже мало людей «залипають» на те диво техніки. Більшість проходить повз. Декілька маргіналів постояли, подивились, дістали по шкалику з кишень, випили і пішли далі».

Асортимент товарів в Сєвєродонецьку досить скупий. Те, що показували на пропагандистських російських каналах, суттєво відрізняється від реального стану.

«Ковбас та сирів дійсно багато. Але ціни такі, що я особисто собі не можу дозволити принаймні бутерброд. Цікаво, що досі на прилавках є ковбаса «Київська», хоча вироблена вона в «лнр». Прилавки заставлені дешевою водою, сушками, сухарями. Запитав заради сміху хамон та брі: подивились, як на контуженого», — гуморить чоловік.

Наразі в Рубіжному та Сєвєродонецьку тривають активні підготовчі роботи до «референдуму»: збираються персональні дані людей всіма можливими способами. Із плюсів, які побачив інформатор — на центральних вулицях поменшало осколків снарядів та решток розбитих будинків. У віддалених кварталах досі залишається невивезеним сміття, яке розтягують ворони, а попід деревами та покинутими гаражами лежать муміфіковані тіла.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev