Допомога від ООН для ВПО: відповіді на всі поширені питання

Актуальні адреси пунктів реєстрації, контакти та умови отримання грошової допомоги від ООН: найповніша інформація для ВПО. 

Ілюстративне фото: НБУ

Благодійний фонд «Право на захист» у Телеграм-каналі під назвою «Допомога ВПО від УВКБ ООН» надає відповіді на поширені питання переселенців. Зібрали головне.

Хто має право на виплати від УВКБ ООН в пунктах реєстрації БФ «Право на захист»?

1. внутрішньо переміщені особи (ВПО) від 24 лютого 2022 р.

2. які відносяться до однієї чи декількох з цих категорій:

 • родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з двома або більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (старше 60 років) - Якщо один з батьків залишається без другого опікуна і на даний момент є єдиним опікуном у сім’ї, його можна вважати «одиноким батьком/мати».
 • родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку з особливою потребою чи потребами на додачу до їхнього віку або особа похилого віку з одним чи кількома дітьми віком до 18 років;
 • родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання, т.п.);
 • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (документально підтверджені);

3. які не отримували грошову допомогу від інших організацій.

Всі зазначені критерії мають бути документально підтверджені. Всі три умови мають бути виконаними. Ви маєте бути ВПО, підпадати під один із критеріїв вразливості, а також не отримувати інших виплат від міжнародних фондів, що надають кошти ВПО. 

Якщо ви визначили, що не підпадаєте під критерії грошової допомоги, але потребуєте юридичної допомоги, психологічної підтримки чи контактів гуманітарних організації - можете звернутися на локацію. Спеціалісти нададуть консультацію або зареєструють ваш запит, після чого з вами зв’яжеться профільний співробітник для надання допомоги.

Яка сума грошової допомоги, та як вона буде нарахована?

Розмір допомоги становить 2220 грн на особу на місяць і буде виплачуватися одноразово відразу за 3 місяці із розрахунку на кожного члена вашого домогосподарства. Тобто, домогосподарство з 3 людей отримає відразу 19,980 грн за 3 місяців.

Вся сума буде перерахована одному члену домогосподарства одним з наступних шляхів:

- шляхом переказу на банківський рахунок через фінансову установу Rapyd. Відповідні реквізити будуть занотовані протягом реєстрації.

- через Укрпошту для тих сімей, які не мають банківського рахунку, або дані щодо банківського рахунку були введені невірно. Перелік відділень Укрпошти буде надано після реєстрації. Для отримання платежу цій людині необхідно прийти до відділення Укрпошти та пред’явити оригінал документу, що посвідчує особу;

Актуальні адреси та контакти пунктів реєстрації

 1. Львів, вул. Стрийська, 45 (вхід магазин меблів Брістоль) ПН-ПТ 09:00 - 18:00, https://t.me/Registrat ion_help 
 2. Полтава, пл.Павленківська, 3Б ПН-ПТ 09:00 - 18:00, https://t.me/unhcr_h elp_poltava 
 3. Кременчук, вул. Ватутіна, 7 ПН-ПТ 08:00 - 17:00, https://t.me/unhcr_h elp_poltava
 4. Черкаси, булв. Шевченка, 460, ЧДТУ, читальна зала (вхід з вул. Кобзарська) ПН-ПТ 09:00 -18:00, https://t.me/unhcr_h elp_cherkasy
 5. Кропивницький, вул. Пашутинська, 31а ПН-ПТ 09:00 - 18:00, https://t.me/kropyvny tslyirefugee
 6. Дніпро, вул. Старокозацька, 38 ПН-ПТ 08:00 - 18:00, https://t.me/unhcr_help_dnipro
 7. Запоріжжя, вул. Незалежної України, 72 приміщення №154 (вхід з площі Маяковського, поміж Крісталбанк та Банк Кредит Дніпро) ПН-ПТ 09:00 - 17:00, https://t.me/unhcr_help_zaporizhzhia
 8. Житомир, вул. Бориса Лятошинського, 13 ПН-ПТ 08:00 - 17:00, https://t.me/unhcr_help_zhytomyr
 9. Київська область мобільні бригади (графік у Телеграм-каналі https://t.me/unhcr_help_kyiv)
 10. Харківська область, мобільні бригади (графік у Телеграм-каналі https://t.me/unhcr_help_kharkiv).

Як записатися у чергу на реєстрацію?

Через великий попит на реєстрацію більшість локацій приймають за попереднім записом. Записатися у чергу можна безпосередньо на локації. Одна людина може записати в чергу лише одне домогосподарство за прізвищем. Для запису у чергу документи не потрібні! Відслідковувати чергу можна у телеграм каналі, доступ до якого ви отримаєте  після запису, на локації.

Які документи треба мати для реєстрації?

З собою потрібно мати оригінали наступних документів на кожного члена родини:

 • податковий номер;
 • національний паспорт або інші документи, що посвідчують особу;
 • довідка ВПО (за наявності);
 • банківська картка головного заявника;
 • свідоцтво про народження дітей (за необхідністю);
 • документ, що посвідчує законну опіку над дитиною (за необхідністю);
 • посвідчення/медична довідка у разі інвалідності або хронічного захворювання (за необхідністю).

Чи потрібна присутність всіх членів родини?

Для збору даних повинні бути присутні всі члени домогосподарства. У випадку, якщо член сім’ї не може прийти до центру збору даних через обмежену мобільність, ця людина/родина буде перенаправлена на дистанційну реєстрацію. Домогосподарство — це група близьких і віддалених родичів, які живуть разом та обмежене до наступних членів:

 • голова родини (дружина/чоловік)
 • неповнолітні діти
 • його/її батьки
 • його/її дідусь і бабуся

Максимальний вік дітей, які можуть бути частиною домогосподарства, становить 23 роки, за умови спільного проживання та навчання дитини у навчальному закладі. При цьому береться до уваги,, що ці діти все ще перебувають на утриманні принаймні одного з батьків.

Що робити, якщо я не отримав/отримала смс про нарахування коштів протягом місяця з моменту реєстрації?

«УВКБ ООН наразі надає пріоритет саме виплатам тим людям, які були зареєстровані на грошову допомогу більше 1 місяця тому, але досі її не отримали. Ми працюємо над тим, щоб надати Вам допомогу якомога швидше. Якщо ви не отримували грошову допомогу від іншої організації, вам треба дочекатися sms-повідомлення з інформацією про суму переказу та спосіб отримання. Якщо ви отримали грошову допомогу від іншої організації, на жаль, Ви вже не маєте права на грошову допомогу від УВКБ ООН. Це один і той самий вид допомоги, який надають різні агентства ООН/гуманітарні організації», — кажуть у БФ. 

Я отримав смс/кошти, але сума на 1 місяць

Враховуючи обмеження для фінансових операцій постачальника фінансових послуг Rapyd загальні суми були поділені на 2-3 операції. Таким чином, люди повинні отримати кілька транзакцій протягом декількох днів.

Я отримав смс, але кошти так і не зараховані на мою картку.

Не хвилюйтеся, інколи смс надходить  раніше, аніж кошти зараховуються на карту. Будь ласка, зачекайте кілька днів. Можливі затримки з транзакціями між банками.

Тиждень тому/більше тижня я отримав смс-повідомлення про перерахування грошей на мій банківський рахунок, але самі гроші досі не були зараховані на мій рахунок.

УВКБ ООН з'ясовує причину затримки виплат. Розглянуть окремі питання індивідуально. Це може зайняти деякий час. Потрібно дочекатися нового смс-повідомлення. Зі свого боку УВКБ ООН намагатиметься зробити це якомога швидше.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі https://t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2023 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2023 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev