Міжнародна медична гуманітарна організація «Лікарі без кордонів» евакуює поранених людей Донеччини до безпечніших територій. Ті, хто залишається — отримують безоплатну медичну допомогу на місці.
На Донеччині «Лікарі без кордону» надають безоплатну медичну допомогу/ Ілюстративне фото взято: "Лікарі без кордонів"
Прифронтова Донеччина потерпає від рук російських окупантів. Ворог щодня руйнує всю цивільну інфраструктуру регіону.
Зокрема пошкоджень зазнають лікарні та аптеки, які так необхідні для людей, що лишаються у прифронтовій зоні.
Тому нині жителям допомагають мобільні клініки «Лікарів без кордонів». Всередині автомобілів медичні команди облаштували кабінет, де медики проводять консультації.
У прифронтових населених пунктах лишаються жити люди із різних причин: хтось із них не виїжджав з дому, хтось повернувся після евакуації. Усім їм необхідні своєчасні медичні огляди та ліки.
Мобільні клініки «Лікарів без кордонів» підтримують пацієнтів, які живуть в умовах постійних обстрілів. Усі їх послуги — безоплатні.
Окремо крім виїзду мобільних клінік, команда «Лікарів без кордонів» виїжджає на місця обстрілів. Зокрема нещодавно медики долучилися до порятунку поранених дітей, які потрапили під обстріл у Покровську.
Після ворожого удару їхній батько залишився розбирати завали, аби знайти дружину, а сусіди привезли дітей до лікарні Добропілля на власній машині, також пошкодженій через атаку.
З Добропілля 15-річну дівчинку та 12-річного хлопчика перевезли для медичної допомоги у Дніпрі екстрені служби й санавіація, а 8-річну дівчинку також до Дніпра транспортувала команда «Лікарів без кордонів».
«У пацієнтки — опіки 1−2 ступеню 50% тіла та закрита черепно-мозкова травма, — розповідає Іван Дідунов, парамедик „Лікарів без кордонів“. — Під час транспортування вона була при свідомості. Ми весь час заспокоювали її, знеболювали, моніторили життєві показники та вводили препарати, необхідні при сильних опіках. Дівчинка казала, що від їхнього будинку залишилася одна стіна».
Відомо, що раніше родина евакуювалася з Покровська на Полтавщину, але повернулася додому, і стався обстріл.
«Біля лінії фронту досі лишається жити багато людей, у місцевих лікарнях ми часто бачимо травмованих дітей, — розповідає Іван. — Буває, що евакуйовані люди приїжджають додому забрати речі й потрапляють під атаку».
Медичну допомогу «Лікарі без кордонів» надавали й після масово обстрілу у Добропіллі, яке розташоване менше ніж за 20 кілометрів від лінії фронту.
Після ворожого обстрілу 7 березня, у місті загинуло одинадцятеро людей. Травми різного ступеня тяжкості отримали щонайменше 50 людей, серед яких п’ятеро — діти.
Швидкі «Лікарів без кордонів» допомагали вивозити пацієнтів із добропільської лікарні: через масове надходження поранених у медичному закладі бракувало місць.
Серед пацієнтів, яких команда транспортувала до лікарні у Дніпрі, — жінка з опіками обличчя та очей, мінно-вибуховою травмою, закритою черепно-мозковою травмою та струсом головного мозку. Вона разом з чоловіком за кілька днів до обстрілу евакуювалася з Добропілля до родичів у Дніпро, але повернулася додому забрати речі.
Почався обстріл, у квартирі вилетіли вікна і здійнялася пожежа: жінка отримала травми.
«Постраждалих у добропільській лікарні було багато, ліжка з пораненими були навіть у коридорах. Через отриману травму в пацієнтки впав рівень кисню в крові. Тому ми транспортували її на кисневій підтримці», — каже Сергій Ткаченко, фельдшер «Лікарів без кордонів».
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!