Показати свої танцювальні здібності на паркеті приїхали учасники та учасниці з Краматорська, Покровська, Маріуполя, Слов’янська, Києва, Львова, Одеси, Харкова, повідомляє ІА «Вчасно». Загалом близько тисячі дітей віком від 5 до 17 років цього дня вийшли на паркет. Молодші виконували по дві композиції, старші — по десять. Танцювали вальс, польку, ча-ча-ча, джайв та інші композиції.
Каріна Дубина приїхала на чемпіонат з покровським колективом «Едельвейс», дівчина танцює впродовж 11-ти років.
«У чотири роки мене привела на танці мама, з того часу танці — це моє життя. Для мене танці — це радість, емоції у колективі. Мрію стати хореографом, а сьогодні трохи хвилююся, як щоразу на змаганнях», — поділилася Каріна Дубина.
За музикальність, ритмічність, техніку виконання, стиль пари і образ на сцені ставить високі бали суддя з Маріуполя Назар Шашков. Пригадує, що до початку війни на Донбасі постійно виступали у Донецьку, зараз зі своїми учнями приїхав до Костянтинівки.
«Будь-який турнір — це досвід, дітям треба виступати, тому ми кілька годин провели в дорозі, аби вийти на сцену, — сказав Назар Шашков. — Мене щоразу надихають діти, вони спілкуються музикою тіла, заради цього варто виходити на паркет».
Впродовж кількох років головою змагань є Дмитро Базела, який приїхав з Києва. На його думку, танці у прифронтовому регіоні розвиваються, юні танцівники прагнуть показати свої досягнення.
«Я бачу, що танцювальний спорт на Донеччині розвивається, тут працюють тренери, вони везуть учасників на різні змагання, у тому числі всеукраїнські і міжнародні, це тішить», — відзначив Дмитро Базела. — Мене сьогодні вразили маленькі учасники, вони танцювали польку, блюз — ті танці, з яких потім поїдуть на потужні змагання, саме тут, на Донеччині, відбувається їх становлення як спортсменів".
Організаторами такого турніру у Костянтинівці втретє стали керівники колективу спортивного бального танцю «Сучасні ритми» Василь Швидченко та Євген Савченко. Кажуть, що кількість охочих вийти на паркет навіть у невеликому прифронтовому місті щороку зростає.
«Рівень пар, які тут танцюють, зростає, це видно, — сказав Євген Савченко. — У нас немає умов, які були в Донецьку, немає великого танцювального поля (потрібно 450 м2), у нас втричі менше, але рівень учасників за ці п’ять років значно піднявся, наші танцівники готуються до таких змагань, сьогодні на паркеті я це бачу».
Наступного тижня змагання міжнародного рівня відбудуться у Харкові. Участь у них планують взяти і танцюристи з Донеччини.