Світлина українського фотографа з України Олександра Рижкова посіла друге місце у міжнародному етапі «Wiki Loves Monuments 2024».
Одна з кращих світлин, зроблених для конкурсу — вид з висоти пташиного лету Червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Фото було зроблене на заході сонця, і в автора навіть не було очікування, що воно стане презентаційним на міжнародному «Wiki Loves Monuments».
Фотограф Олександр Рижков у коментарі журналістам «Вчасно» розповідає, що того дня, коли була зроблена світлина, її вдалося «вихопити» дроном майже завдяки удачі - батареї через холод і тривалий політ розряджалися, тож особливо багато часу не було. Максимум — 10 хвилин, під час яких і був зафіксований червоний корпус університету Шевченка.
«Зробив тоді кілька кадрів — і не очікував, що він потрапить у лідери „Вікі“. Думав, що в Києві може зайняти якесь місце на тутешньому конкурсі, але не розраховував на таке визнання», — зауважує чоловік.
Білокузьминівка. Фото Олександра Рижкова
Донецьк, 2012 рік. Фото Олександра Рижкова
Фотографією Олександр Рижков займається понад 10 років, і починав ще з Донеччини. Пригадує, що спершу було цікаво — він часто їздив областю, Кримом. Однак коли зрозумів, що навколо безліч неймовірних локацій, вирішив розвивати авторський стиль та хист до фотографії.
«Селище Шевченко, Піщане — одні з найбільш улюблених. Зараз частина локацій, які найбільше подобалося фотографувати, окупована, в частині тривають бої… Крим окупований, хоча я багато його фотографував до 2014», — каже Олександр Рижков.
Фотограф зізнається, що «фотографії мрії», яку хоче зробити, не має. Однак дуже хотів би повернутися і в український Крим, і об'їхати всю Донеччину й Луганщину, тим паче — в Покровськ, за який нині тривають бої.
Фото Олександра Рижкова
Білокузьминівка. Фото Олександра Рижкова
Фото Олександра Рижкова
Фото Олександра Рижкова