ФОТО.У Маріуполі зруйновані мозаїки видатної художниці-“шістдесятниці” Алли Горської

У Маріуполі внаслідок обстрілів зруйновані шедеври монументалістики — мозаїки української художниці, дисидентки та громадської діячки Алли Горської.

Фото з ФБ-сторінки Івана Станіславського

Йдеться про роботи “Дерево життя” та “Боривітер”, створені в інтер’єрі ресторану “Україна” бригадою митців, у складі якої була Горська, у травні-червні 1967 року. Про це повідомив журналіст Іван Станіславський.

“Маріупольським шедеврам Алли Горської прийшов кінець… Сюжетно позачасові, досконалі естетично та позбавлені будь-яких соцреалістичних концепцій, ці дві роботи бригади Алли Горської були перлинами маріупольського зібрання монументалістики”, — написав Станіславський.

Також він виклав світлини руйнувань.

Фото з ФБ-сторінки Івана Станіславського Фото з ФБ-сторінки Івана Станіславського

Алла Горська — українська художниця та дисидентка, громадська діячка, одна із засновниць руху шістдесятництва, одна з перших представниць андерграунду. Авторка монументальних творів, мозаїк, графіки та живопису. За свою політичну позицію була страчена за таємним вироком радянської влади в 1970 році.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev