Грошова допомога переселенцям: ТОП-5 поширених схем шахраїв

Як переселенцям не потрапити на гачок аферистів? Розбираємо актуальні схеми шахраїв.

Грошова допомога переселенцям: ТОП поширених схем шахраїв

1. З’явились фейкові боти в Telegram, які нібито надають грошову підтримку українським сім’ям під прикриттям міжнародної допомоги.

Однак Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, який опікується таким видом допомоги, приймає заявки на програму грошової допомоги «Спільно» лише на сайті register.unicef.org.

Вся інформація про програму на офіційному сайті або за номером гарячої лінії 0 800 600 017.

Інші міжнародні організації та агенції ООН надають інформацію про допомогу виключно через офіційні канали.

2. У соціальній мережі Facebook з’явилась низка шахрайських сторінок, що містять посилання на так званий «Єдиний Компенсаційний Центр Повернення Невиплачених Грошових Коштів».

На ресурсі пропонують надати персональну інформацію та здійснити додатковий платіж. У разі виконання зазначених вимог дані платіжної картки буде скомпрометовано. Зловмисники отримають ваші банківські дані. 

3. У соціальній мережі Facebook з’являються шахрайські сторінки, що імітують ресурси телеканалів «Україна 24» та «ТСН».

На сторінках пропонується взяти участь в опитуванні, перейшовши за посиланням, та отримати «грошову допомогу від країн ЄС» або «грошову допомогу в рамках соціальної програми ООН». Надалі, користувачеві буде запропоновано надати персональні дані та здійснити додатковий платіж, в результаті чого дані платіжної картки буде скомпрометовано. Зловмисники отримають ваші банківські дані. 

4. Поширюється мережею фейк про нібито створений Червоним Хрестом України Telegram-чатбот зі збору даних для виплати грошової допомоги українцям.

Це недостовірна інформація — шахрайство. Перевіряйте інформацію про грошові виплати на офіційних джерелах Червоного Хреста України, наприклад на сайті redcross.org.ua. Не передавайте особисті дані та номери банківських карток шахраям.

5. ПриватБанк попереджає, що зараз в Telegram-каналах шириться інформація про виплати для українців від усіх: ООН, ЄС, ПриватБанку, Дії, та навіть НАТО

Шахраї пропонують клієнтам перейти за посиланням на фішинговий сайт і пройти опитування (заповнити персональні дані та дані банківських карток) для отримання допомоги.

«Ніколи не переходьте за такими посиланнями. Ви втратите свої гроші», — наголошують у банку. 

ПриватБанк не створював каналів та ботів для виплат у телеграмі або інших месенджерах. Для виплат банк не просить конфіденційні дані, зокрема номери карток, PIN-коди та паролі.

Не переходьте за сумнівними посиланнями. Безпечні сайти містять значок замка біля адреси, у шахрайських — його не буде. Крім того, такі сайти будуть мімікрувати під сайти банку. Офіційний сайт банку https://privatbank.ua, Приват24 — https://next.privat24.ua.

Завжди дотримуйтеся правил фінансової та кібергігієни:

1. Ніколи не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах. Ніколи нікому не кажіть такі дані: номер картки, її термін дії та CVV-код, паролі та PIN-коди. Налаштуйте контроль руху коштів: підключіть SMS-інформування, установіть ліміти на операції 

2️. Якщо дані платіжної картки помилково введено на шахрайському вебсайті — негайно заблокуйте картку за допомогою мобільного застосунку, гарячої лінії банку (телефон зазначено на звороті картки) або через інтернет-банкінг.

3️. Використовуйте надійні паролі, двофакторну автентифікацію, антивірусні програми та дотримуйтеся інших порад із кібербезпеки.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev