Роль помічника буде виконувати родич ветерана або людина, яка має військовий досвід.
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Після повернення з фронту багато ветеранів відчувають тривогу через те, хто їх зустріне в громаді та вдома, адже зараз є випадки, коли родина військового за кордоном, а підприємство, де працювала людина, зруйноване через бойові дії. Про це заявила міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна на Міжнародному ветеранському форумі.
У зв’язку з цим, Мінветеранів розробляє проєкт «Помічник ветерана». Такою людиною буде родич ветерана або ж інший ветеран. Протягом наступного року на цю посаду планують працевлаштувати 15 тис. людей, зокрема, пілот запускають в чотирьох областях.
Такий помічник зустрічатиме військового одразу на вокзалі. За словами Лапутіної, помічник ветерана — не офісний працівник, а людина «з планшетом», яка інформуватиме, які права є у бійця, ходитиме з ним у ЦНАПи та надаватиме правову допомогу.
Зараз ветеран має такі можливості, як підтримка ветеранського бізнесу — працевлаштування, освіта, спорт, реабілітація та лікування.
«Нам потрібно, щоб ветерани рівноцінно з цивільними жили в суспільстві. Але ми розуміємо, що побратимство — це дуже емоційна історія, тому що той, хто був з тобою в окопі, має спільний досвід. Тому цей досвід треба продукувати в можливості. Принцип „рівний з рівним“ дозволить в громаді помічнику ветерана разом з ветераном інтегруватися в суспільство і жити цивільним життям поруч з друзями, колегами, в родині. Тому ми започатковуємо професію „фахівець з супроводу ветеранів війни та демобілізованих“».
Лапутіна також повідомила, що у 2022 році ветеранам надали 64 тисячі послуг. Зокрема, для роботи з ними підготували 1015 адміністраторів ЦНАПів, 481 фахівця соціальної підтримки ТЦК КСПА, запрацювала Гаряча лінія підтримки, яка отримала 15 тис. дзвінків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гроші на власну справу та стипендії на навчання: підбірка можливостей для військових та їхніх родин
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!